wtorek, 22 czerwca 2021 10:46

Zamiast kwiatów dla nauczycieli, proszą o datki na małą Olgę

 

Na wyjątkowy gest wobec dziecka, który potrzebuje pomocy finansowej w leczeniu, zdecydowało się grono pedagogiczne jednej ze szkół w Gnieźnie. Czy inne też pójdą tym śladem?

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z tym przekazanie świadectw. Wydarzenie to, jest zawsze obchodzone wyjątkowo uroczyście, a jego dopełnieniem, poza wydaniem cenzurki, było zawsze wręczenie kwiatu wychowawcom i pozostałym nauczycielom. 

Na wyjątkowy gest zdecydowała się Szkoła Podstawowa nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Gnieźnie. Jak zamieściła w swoim apelu na stronie: - Dyrekcja, w porozumieniu z gronem pedagogicznym SP nr 5 w Gnieźnie, prosi rodziców, którzy chcieli na zakończenie roku szkolnego kupić nauczycielom kwiaty, o przekazanie - zamiast tego - dobrowolnego datku do puszki dla Olgi Miśkiewicz - informuje placówka.

- Nasza szkoła uczestniczy już w akcjach pomocy Oldze. Za dotychczasową Państwa życzliwość serdecznie dziękujemy. W pomocy temu dziecku liczy się przede wszystkim czas. Każda cegiełka, dołożona w ten sposób, przyczyni się do uratowania życia Oldze - wyjaśniają.

Nie sposób stwierdzić, czy podobne inicjatywy nie pojawiają się także w innych placówkach oświatowych, ale z tego miejsca zachęcamy do wsparcia zbiórki - obecnie zebranych zostało niespełna 40% niezbędnej kwoty:

https://www.siepomaga.pl/olga

3 komentarzy

  • Link do komentarza Sli wtorek, 22 czerwca 2021 21:51 napisane przez Sli

    SP1 idzie tą samą drogą. Brawo!!!

  • Link do komentarza Meg wtorek, 22 czerwca 2021 16:18 napisane przez Meg

    Nasza szkoła w Szczytnikach Duchownych też zamiast kwiatów zbiera pieniążki dla Justynki chorej na nowotwór. Wspaniała inicjatywa ❤️

  • Link do komentarza Anonim wtorek, 22 czerwca 2021 14:24 napisane przez Anonim

    Są też inne placówki oświatowe, które również uczestniczą w zbiórce środków na rzecz małej Olgi, podejmując różne działania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane