poniedziałek, 21 czerwca 2021 08:05

Radio Plus Gniezno świętowało 25 lat istnienia

 
Radio Plus Gniezno świętowało 25 lat istnienia fot. Waldemar Stube / zdjęcie nadesłane

Dokładnie ćwierć wieku minęło od momentu, jak ze Wzgórza Lecha w Gnieźnie zaczęło nadawać pierwsze radio. 

Wiosną br. minęło 25 lat, odkąd w eter popłynęły pierwsze audycje Radia Święty Wojciech, dziś występującego pod marką Radio Plus Gniezno. W minioną sobotę 19 czerwca odbywały się obchody, uświetniające tę wyjątkową dla rozgłośni rocznicę.

Uroczystości rozpoczęła Msza święta, sprawowana w gnieźnieńskiej katedrze pod przewodnictwem prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka. Tuż po niej miała miejsce gala jubileuszowa, która odbyła się w Pałacu Balcerowo. Jubileusz był okazją do podziękowania i uhonorowania instytucji oraz firm, z którymi współpracuje rozgłośnia. Przedstawicielki stacji, Joanna Kubicka oraz Justyna Malińska, zostały uhonorowane Medalami Koronacyjnymi, wręczonymi przez prezydenta Tomasza Budasza. Podczas gali wystąpił zespół Akustyczna Radiostacja.

W imieniu naszej redakcji Radiu Plus Gniezno życzymy sto lat!


Radio Świętych Wojciech rozpoczęło nadawanie 25 marca 1996 roku. Rozgłośnia została powołana na mocy dekretu arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. Radio otrzymało siedzibę przy ulicy Kolegiaty w Gnieźnie. W 1998 roku zostało podpisane porozumienie programowe ze Spółką Producencką Plus, które polegało na korzystaniu z programu przygotowanego przez spółkę Plus oraz na zmianie nazwy stacji i logo. Po przystąpieniu do grupy radiowej słuchacze mają dostęp do profesjonalnego programu ogólnopolskiego. Jednocześnie Radio Plus pozostaje radiem lokalnym, gdzie w każdym z miast można usłyszeć informacje z okolicy, prognozę pogody oraz ciekawostki z regionu.

Od 2007 roku Grupa EUROZET zarządza częścią sieci PLUS w tym Radiem PLUS Gniezno. Od tego momentu Eurozet staje się największą grupą radiową w Polsce, w skład której wchodzą stacje radiowe: Radio ZET, Chilli ZET, Radio PLUS, Antyradio, Meloradio oraz stacje Pakietu Niezależnych, a także Studio ZET i RRM Dom Sprzedaży Radia.

Radio Plus Gniezno swoim zasięgiem (50km) obejmuje między innymi: Wrześnię, Słupcę, Trzemeszno, Żnin, Pobiedziska. Od 2002 roku dyrektorem rozgłośni jest ks. Paweł Gronowski.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane