czwartek, 22 kwietnia 2021 14:49

Na ul. 3 Maja pojawiły się azyle drogowe

 

W rejonie dwóch przejść dla pieszych na ul. 3 Maja wykonane zostały azyle dla pieszych. Działanie to ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu.

W środę i czwartek Powiatowy Zarząd Dróg wykonał montaż modułowych elementów, tworząc azyle dla pieszych na fragmencie ul. 3 Maja w rejonie skrzyżowania z ul. Chociszewskiego. W ramach tego wykonano też malowanie poziome. 

Założeniem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa pieszych pokonujących przejścia znajdujące się w tym rejonie, a także spowolnienie ruchu na tym odcinku ulicy, na którym samochody niejednokrotnie rozpędzają się, przekraczając znacznie obowiązujące ograniczenie.

Przypomnijmy iż w 2016 roku na jednym z tych przejść doszło potrącenia 76-letniego mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Doszło też do innych zdarzeń, które zakończyły się obrażeniami ciała u poszkodowanych osób. 

14 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca III piątek, 07 maja 2021 11:39 napisane przez kierowca III

  By ten azyl można było bezpiecznie ominąć i by nie wpaść na te słupki koniecznie trzeba zlikwidować postój samochodów po prawej stronie na wysokości podwójnych linii ciągłych. Te linie powinny być nawet o 5 metrów dłuższe niż są teraz, by zwiększyć widoczność dla kierowców !! By kierowcy widzieli pieszych wchodzących na pasy już z daleka

 • Link do komentarza Koko środa, 28 kwietnia 2021 18:20 napisane przez Koko

  Jak tam widzę miejsce do wystawiania mandatów koło mojej kamienicy,mają tam żniwa.

 • Link do komentarza kibolo środa, 28 kwietnia 2021 08:50 napisane przez kibolo

  Kuba!!!Jak uczysz tak jak Marian to dzieci Twoje długo nie muszą pożyć.Nie daj b...Tak Was uczono?Z pewnością nie!!! Spójrz w lewo,potem w prawo i ponownie w lewo kiedy masz zamiar przejść przez jezdnię.tak nas uczono.Pozdrawiam.

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 26 kwietnia 2021 19:01 napisane przez kibolo

  Marian!!!Dziwię się że jeszcze samochód Ciebie jeszcze nie trafił.

 • Link do komentarza Kuba poniedziałek, 26 kwietnia 2021 15:49 napisane przez Kuba

  @Marian - tak nas uczono i do dziś tak przechodzimy i uczymy swoje dzieci. Nie każdy z tego korzysta bo widząc pasy myśli że jest nieśmiertelny a auto zatrzyma się w pół sekundy w miejsceu. Ja twierdzę że tylko ten który nigdy nie prowadził auta wchodzi na jezdnię jak na dróżke w środku lasu.

 • Link do komentarza igrek poniedziałek, 26 kwietnia 2021 14:39 napisane przez igrek

  Marian, ale co z tego, skoro patrzysz w lewo, prawo i znowu w lewo, jak z góry jedzie pełną prędkością samochód, który rozpędza się na długiej prostej znacznie ponad dozwolone przepisami? Na tak szerokich pasach, jak na ul. 3 Maja, starsza osoba obejrzy się, a nie widząc auta, wejdzie i idzie. W tym momencie nadjeżdża auto i... takie przypadki już były i są opisane powyżej

 • Link do komentarza Marian niedziela, 25 kwietnia 2021 20:45 napisane przez Marian

  Spójrz w prawo potem w lewo i jeszcze raz w prawo jak masz możliwość przejdź przez jezdnię..kto pamięta to stwierdzenie jest z czasów kiedy kierowców nie traktowano jak zło konieczne a pieszych jak debili...brawo WY

 • Link do komentarza biedak czwartek, 22 kwietnia 2021 22:19 napisane przez biedak

  Te azyle w żaden sposób nie przyczynią się do spowolnienia ruchu samochodów na tym odcinku ulicy. A tak zwane malowanie poziome zostało wykonane tylko w minimalnym zakresie. Samych pasów dla pieszych jak widać na zdjęciach nie wymalowano. I tak właśnie się dba o bezpieczeństwo pieszych w naszym mieście ! Wstyd panie Gruszczyński, wstyd. To już Starostwo nie ma pieniędzy na odmalowanie dwóch pasów dla pieszych ?

 • Link do komentarza mirek czwartek, 22 kwietnia 2021 20:51 napisane przez mirek

  nie widze żeby ten pomysł cokolwiek zmienił jak chodzi o bezpieczeństwo,pomyłka.

 • Link do komentarza Michalina czwartek, 22 kwietnia 2021 20:24 napisane przez Michalina

  Przeciez to nie sa azyle tylko jakies slupki ustawione na srodku jezdni.

 • Link do komentarza Kuba czwartek, 22 kwietnia 2021 19:06 napisane przez Kuba

  Około rok temu też p. Doktor potrącił na tym przejściu kobietę, kilkanaście lat temu koło szpitala młodą dziewczynę. Może dzięki azylom chociaż na tej ulicy zwolni.

 • Link do komentarza Jasaaa czwartek, 22 kwietnia 2021 17:09 napisane przez Jasaaa

  Wczoraj po zamontowaniu pierwszego,ledwo drogowcy odjechali i już wyprzedzanie na pasach....

 • Link do komentarza Sli czwartek, 22 kwietnia 2021 16:23 napisane przez Sli

  Zacznijcie robić udogodnienia dla kierowców. Od dla pieszych. Drogi są dla samochodów.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 22 kwietnia 2021 15:56 napisane przez Kierowca

  Przed głupotą i brawurą nic nie uchroni

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane