czwartek, 08 kwietnia 2021 08:00

Źle wyważony i z uszkodzoną oponą

 
Źle wyważony i z uszkodzoną oponą źródło: WITD

Nie tylko złe rozmieszczenie przeciwwag do dźwigu, ale także zniszczona opona w naczepie były powodem, dla którego inspektorzy drogowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Kilka dni temu wielkopolscy inspektorzy zatrzymali na drodze ekspresowej S5 niedaleko Gniezna zespół pojazdów, którym wykonywany był transport dźwigu z trzema przeciwwagami na trasie Plewiska - Gniezno.

Dopuszczalny nacisk potrójnej osi nienapędowej w naczepie, przy normie 24,0 t, został przekroczony o tonę. Zaważyły o tym przewożone przeciwwagi. Okazało się też, że w naczepie poważnie uszkodzona była opona. Dlatego inspektorzy z Gniezna zatrzymali jej dowód rejestracyjny. 

Za brak zezwolenia kategorii piątej i wykonywanie przewozu pojazdem z usterką, przewoźnika czeka postępowanie administracyjne na łączną kwotę 8 tys. zł. Zespół pojazdów został doprowadzony do normatywności przez równomierne rozłożenie przeciwwag. Dźwig przeniósł je ze środkowej części naczepy na przód, dociążając ciągnik siodłowy z osią napędową i zarazem odciążając potrójną oś w naczepie.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane