poniedziałek, 29 marca 2021 14:46

Śmigłowiec LPR lądował w centrum Gniezna

 

W poniedziałkowe, wczesne popołudnie gnieźnieńscy strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia przy ul. Chrobrego. Do pacjenta wezwano śmigłowiec ratunkowy.

Do zdarzenia doszło przed godziną 14 w jednym z budynków przy ul. Chrobrego. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, strażacy zostali wezwani do pacjenta z podejrzeniem udaru. Z uwagi na stan zdrowia oraz brak wolnej karetki, zdecydowano się na wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

W czasie, kiedy do poszkodowanego udał się jeden zastęp JRG Gniezno, drugi dokonał zabezpieczenia lądowiska w rejonie parkingu na terenie dawnej jednostki wojskowej przy ul. Sobieskiego.

Po przylocie maszyny z Poznania, ratownicy zostali przetransportowani do pacjenta, gdzie po wykonaniu niezbędnych badań oraz dokonaniu oceny stanu zdrowia, został przeniesiony do śmigłowca, skąd przetransportowano go do szpitala w Puszczykowie.

 

11 komentarzy

 • Link do komentarza Julian środa, 31 marca 2021 00:27 napisane przez Julian

  Avalon, rak mózgu tobie nie zaszkodzi. I jedna władza i druga ma w du..ie społeczeństwo. Za PO było źle, a teraz jest lepiej? przecież rządzi PIS w w kraju jest syf. No ale dzbany wybierają kiedyś PO, teraz PIS

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 30 marca 2021 17:52 napisane przez rezigiusz

  @avalon zgadzam się w 100 % z Twoimi wpisami

 • Link do komentarza cogito wtorek, 30 marca 2021 14:50 napisane przez cogito

  Damian, a może te karetki trzeba było ozonować po pacjencie z covidem ? Nie wszystko jest czarne lub białe.

 • Link do komentarza BRAWO STRAZACY wtorek, 30 marca 2021 07:06 napisane przez BRAWO STRAZACY

  Świetny pomysł z wykorzystaniem tego placu na lądowisko helikopterów. Zapewne to pomysł naszych wspaniałych gnieźnieńskich strażaków . hura

 • Link do komentarza Damian/ damian wtorek, 30 marca 2021 00:29 napisane przez Damian/ damian

  Zgodzę się z suweren. Byłem dzisiaj o tej godzinie w wydziale komunikacji i widziałem całą sytuację ze śmigłowcem. Ludzie robią nas tak w ch... że głowa boli. Karetki nie było!!!! Śmieszne to za mało powiedziane. Na parkingu, który graniczy ze starostwem osobiście z żoną widzieliśmy min 3 karetki które stały bezczynnie nawet załogi ratowników się przy nich kręcili. A osoba ,która potrzebowała pomocy mogła umrzeć bo karetka 500 metrów nie mogła dojechać. Sami się zastanówcie o co tutaj chodzi. Lot śmigłowcem nie kosztuje tyle co przejazd karetki w obie strony około kilometra kasę trzeba na czymś robić.

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 29 marca 2021 22:27 napisane przez avalon

  Reżim PO-PiSu (AWS) zdewastował służbę zdrowia i system ratownictwa medycznego. Brak karetek, brak szpitali, brak lekarzy i pielęgniarek którzy uciekli z tego mrocznego miejsca na mapie do UK czy innych normalnych krajów.
  Do udaru przylatuje helikopter z odległego o kilkadziesiąt kilometrów miasta i zabiera chorego do szpitala który jest jeszcze dalej.
  W Gnieźnie (jeszcze) jest Oddział Udarowy ale nie ma czym i komu przewieźć pacjenta 3 km na Poznańską... Człowiek z udarem potrzebował godziny żeby trafić do szpitala gdy w udarze liczą się minuty...
  A kaczyński, rydzyk, maciorerwicz, wałynsa, tusk, chołownia i inni podobni chleją razem i się śmieją.

 • Link do komentarza Qqq poniedziałek, 29 marca 2021 22:00 napisane przez Qqq

  @miejscowy: służba zdrowia to była w PRL

 • Link do komentarza Zorro poniedziałek, 29 marca 2021 19:38 napisane przez Zorro

  Suweren. Co Ty za bzdury wypisujesz? Karetki nie wolą jeździć do covida tylko muszą bo są dysponowane do tych pacjentów. Same wyjazdy do chorych na Covid nie są problemem. Więcej czasu zajmuje ich transport do szpitali czasami odległych o około 100km od bazy. Później trzeba zdezynfekować wóz i ratowników. To jest porzeracz czasu.

 • Link do komentarza Niwa poniedziałek, 29 marca 2021 16:17 napisane przez Niwa

  Jestem pełna podziwu dla naszych RATOWNIKÓW . Wychodzą od chorego w tych koszmarnych kombinezonach dezynfekują cały uniform, rozbierają się z niego, zwijają i wkładają do worka który wiążą . Szacun dla Was wszystkich za niesienie pomocy w tak trudnych czasach.

 • Link do komentarza miejscowy poniedziałek, 29 marca 2021 15:33 napisane przez miejscowy

  No proszę, a wieczni malkontenci i tak będą narzekać na polską służbę zdrowia. Brawa dla wszystkich służb ratunkowych!

 • Link do komentarza SUWEREN poniedziałek, 29 marca 2021 15:18 napisane przez SUWEREN

  Karetki wola jeździć do covida niz do innych zdarzenia zagrażających życiu. Gniezno powinno mieć conajmniej 2 karetki do zabezpieczenia w takich przypadkach a nie cale sily przeznaczać tylko dla jednego schorzenia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane