czwartek, 25 marca 2021 11:40

Nowe obostrzenia na okres świąt

 

W czwartkowe przedpołudnie poinformowano o wprowadzeniu nowych obostrzeń, które mają obowiązywać przez dwa tygodnie. Zamknięte mają zostać kolejne gałęzie gospodarki.

Od soboty 27 marca do 9 kwietnia zamknięte mają zostać wielkopowierzchniowe sklepy, takie jak galerie handlowe (za wyjątkiem m.in. branży spożywczej, aptek, drogerii, salonów prasowych i księgarni), a także duże sklepy budowlane i meblowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kwadratowych. Placówki handlowe, targi i poczta w tym okresie mogą przyjmować do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w sklepach do 100 metrów kwadratowych i 1 osobę na 20 metrów kwadratowych w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych.

Ponadto wprowadzono nowy limit obecności osób w kościołach - od 27 marca będzie to jedna osoba na 20 metrów kwadratowych (do tej pory 1 osoba na 15 metrów kwadratowych), przy zachowaniu zasady dystansu oraz noszenia maseczek.

Od 27 marca do 9 kwietnia nieczynne mają być także żłobki i przedszkola z wyjątkiem opieki nad dziećmi służb mundurowych. Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Ponadto zamknięte zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony urody. 

Dodatkowo we wspomnianym okresie dopuszczona jest działalność obiektów sportowych wyłącznie do sportu zawodowego. Zamknięte będą więc m.in. korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe.

Więcej informacji na stronie gov.pl

3 komentarzy

  • Link do komentarza Ola piątek, 26 marca 2021 18:07 napisane przez Ola

    To się nazywa swiateczny Lockdown. Świąteczna pandemia...

  • Link do komentarza SUWEREN czwartek, 25 marca 2021 15:38 napisane przez SUWEREN

    Dziwne, że tylko w święta sa lockdowny i mnożenie się liczby zakażonych a przez cały pozostaly okres nagle mija to wszystko. To wszystko jest szyte grubymi jicmi

  • Link do komentarza Maciek czwartek, 25 marca 2021 13:36 napisane przez Maciek

    Debilizm w czystej postaci. Zamykanie miejsc gdzie trudno o zarażenie (np. salony tatuażu gdzie na raz są dwie osoby w salonie) i zezwalanie na chodzenie do kościołów gdzie są skupiska osób. ***** ***

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane