wtorek, 26 stycznia 2021 07:18

Za ciężki, za szeroki i bez pozwolenia na S5

 
Za ciężki, za szeroki i bez pozwolenia na S5 źródło: WITD

Brak zezwolenia kategorii siódmej, przekroczone parametry przewożonych ładunków i w konsekwencji usunięcie na parking strzeżony po nieudanym doprowadzeniu do normatywności. Zbyt ciężki zespół pojazdów zatrzymali na drodze S5 inspektorzy ruchu drogowego.

21 stycznia patrol wielkopolskich inspektorów zatrzymał dynamicznie na drodze ekspresowej S5 w okolicach Gniezna zespół nienormatywnych pojazdów. Przewóz na potrzeby własne odbywał się na trasie Mogilno - Cigacice koło Zielonej Góry na miejscową budowę.

Znajdujące się na naczepie: koparka gąsienicowa, dwa zbiorniki DPPL i zamiatarka drogowa ważyły więcej niż powinny. Zamiast przepisowych 40 t, było o 5 t więcej i przekroczenie wyniosło 12,5 proc. Dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej w ciągniku siodłowym też został przekroczony aż o 33,04 proc. Waga wykazała 15,3 t, czyli o 3,8 t za dużo. Szerokość zespołu pojazdów nie powinna być większa od 2,55 m, a po zmierzeniu wyniosła 3,00 m. Brak był też dodatkowego oznakowania przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku.

Ponadto kierowca okazał zezwolenie kategorii piątej, które nie uprawniało go do poruszania się po drodze publicznej zespołem pojazdów o wskazanych parametrach, ponieważ było za niskiej kategorii. Pojazd został usunięty na parking strzeżony po nieudanej próbie doprowadzenia pojazdów do normatywności. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 15000 zł. Kierowca otrzymał mandaty karne w sumie na 300 zł.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane