poniedziałek, 25 stycznia 2021 10:24

„Szeryfowi” odebrano dowód rejestracyjny

 

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli charakterystyczny samochód marki Ford, który jest stylizowany na pojazd amerykańskiego szeryfa.

Jak informuje KPP Gniezno, w trakcie wczorajszych działań na jednej z ulic w centrum miasta, policjanci drogówki zauważyli pojazd marki Ford, który zdecydowano zatrzymać do kontroli. Jak się wkrótce okazało, pojazd, którego właścicielem jest mieszkaniec gminy Gniezno, nie posiadało aktualnych badań technicznych.

Policjanci przypominają, że jest kilka powodów, dla których można odebrać dowód rejestracyjny pojazdu: - Może również zostać zatrzymany, jeżeli samochód ma źle ustawione światła, posiada dodatkowe światła bez homologacji, nieprzepisowo przyciemnione szyby, nadmiernie zużyty bieżnik opon, następuje wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika, jest niesprawny hamulec, występują usterki układu kierowniczego, posiada zbyt głośny układ wydechowy, emituje za dużo spalin i wiele innych - informuje KPP Gniezno.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza kaufman73 środa, 27 stycznia 2021 20:07 napisane przez kaufman73

  To auto nie jest zabytkiem, więc nie może mieć kogutów na dachu- tylko wojewoda może wydać zgodę. Światła i kierunki również złe. Z przodu na zderzaku auto w Polsce nie może mieć ostrych krawędzi , więc rogi do taranowania powinny byc zdjęte. Gościu lubi być w centrum uwagi , często nawet w zimie jezdził również z otwartym oknem od kierowcy i muzyką na full - to domena idiotów i baranów z iq koło 50. Na fejsie do niedawna podawał ukończone szkoły wyższe zagraniczne a ma ukończoną pełną zasadniczą zawodową. Zajęcie w ankiecie jak podawał - własny interes - chyba w spodniach no ale bujać się trzeba sheriffem po mieście . Mały szczegół - jeszcze parę dni temu woził ludzi po mieście którzy wygrali licytację - dobrze że nie było wypadku bo....

 • Link do komentarza komentujacy wtorek, 26 stycznia 2021 09:33 napisane przez komentujacy

  Po prostu żeby sprawdzić ustawienie świateł trzeba mieć odpowiedni sprzęt, raczej zwykła drogówka nie pociska z lustrem w bagażniku :D

 • Link do komentarza Zdzisław poniedziałek, 25 stycznia 2021 18:13 napisane przez Zdzisław

  W innych miastach działają patrole policji Ruchu Drogowego i Ekologii. W Gnieźnie nie uświadczysz takich panów. Źle ustawione światła, niewłaściwe żarówki, przyciemnione przednie-boczne szyby, jazda na światłach przeciwmgielnych w mieście gdy tylko pojawi się mgiełka, jazda wieczorna bez tłumika ..... itp. Można by wymieniać grzechy kierowców w Gnieźnie. Tylko gdzie jest policja? Lepiej i łatwiej stanąć z "suszarką " . Nie trzeba szukać sprawcy, sam podjedzie pod radar.

 • Link do komentarza Cierpiegi poniedziałek, 25 stycznia 2021 17:58 napisane przez Cierpiegi

  Ten samochód parkuje podtargowiskiem daleko nie zajechał.Jeszcze często parkuje tam czarny samód ,co przyciemnione ma szyby włacznie z przednia ze nie widać kierowcy

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 25 stycznia 2021 12:29 napisane przez Kierowca

  Źle ustawione świata ma co drugie auto. Jakoś interwencji nie widać.

 • Link do komentarza Batman poniedziałek, 25 stycznia 2021 12:01 napisane przez Batman

  Jak to mogliście zrobić strażnikowi z Teksasu Valkerowi...

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 25 stycznia 2021 11:36 napisane przez rezigiusz

  Ciekawe ile dowodów rejestracyjnych zabrali policjanci kierowcom którzy maja nieodpowiednie oświetlenie aut - biiałe żaŕówki aby emitowaly kolor światła jak lampy full led.

  To jest zmora na naszych drogach

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 25 stycznia 2021 10:39 napisane przez Gnieźnianin

  Byłem wczoraj kontrolowany przez tych policjantów , ten jeden Pan taki mały sierżant sztabowy jak by z innej planety zero gatki tylko mandat proponuje to chyba cały jego świat ! Trochę to przykre jeszcze kazał mi mandat na raty sobie rozłożyć .....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane