środa, 20 stycznia 2021 14:08

Konsultacje dotyczące rozkładu jazdy pociągów

  UM

Pasażerowie pociągów mają okazję wyrazić swoje potrzeby przewozowe w specjalnej ankiecie przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Właśnie rozpoczynają się konsultacje społeczne w tym zakresie. Każdy może wyrazić swoją opinię.

Konsultacje odbywają się na potrzeby rozkładu jazdy, który obowiązywał będzie od 12 grudnia 2021 roku. Wypełnione formularze można przesyłać do 5 lutego 2021 r. na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule e-maila należy  wpisać: "BADANIE  POTRZEB PRZEWOZOWYCH W PUBLICZNYM TRANSPORCIE ZBIOROWYM" na potrzeby rozkładu jazdy 2021/2022. Urząd Marszałkowski informujemy, że na kształt rozkładu jazdy pociągów wpływa szereg czynników. Jego ostateczny kształt konstruowany jest przez zarządcę infrastruktury kolejowej w oparciu o Regulamin Sieci  oraz na podstawie wniosków złożonych przez poszczególnych Aplikantów.

W trakcie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy PKP PLK S.A. zastrzega sobie prawo do wprowadzania korekt do rocznego rozkładu jazdy – tzw. cykle zamknięciowe. Aplikant – Organizator Przewozów lub Operator świadczący usługi przewozowe na terenie województwa składa do PKP PLK S.A. wnioski do rozkładu jazdy, opracowane na podstawie projektu rozkładu jazdy z zachowaniem wymogów określonych w Regulaminie Sieci. Wnioski muszą być złożone z minimum 9 miesięcznym wyprzedzeniem w przypadku gdy dotyczą nowego rocznego rozkładu jazdy oraz z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem w przypadku korekty już obowiązującego rozkładu jazdy.

Każdy wniosek o korektę/zmianę rozkładu jazdy pociągu zostanie przeanalizowany pod kątem: wpływu na możliwość zapewnienia dojazdów do/z miejsc pracy i nauki, częstotliwości kursowania pociągów na danej trasie,    wpływu na rozkład jazdy innych pociągów regionalnych,   możliwości realizacji obiegów taboru, możliwości finansowych Samorządu Województwa,   uzgodnień z sąsiednimi organizatorami przewozów na liniach stycznych z innymi Województwami.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zastrzega sobie prawo do nieudzielania indywidualnych odpowiedzi na zgłaszane propozycje.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Zorro piątek, 22 stycznia 2021 00:09 napisane przez Zorro

    Do Amf. Powrót do normalnego rozkładu jazdy jest raczej nie realny. Trzeba pamiętać, że część linii kursuje w systemie przesiadkowym więc zamiast jednego autobusu linię np 11 obsługują dwa autobusy i dwóch kierowców na jedną zmianę a możliwości przewozowe są ograniczone

  • Link do komentarza Amf środa, 20 stycznia 2021 22:44 napisane przez Amf

    MpkGniezno też mogłoby zrobić taką ankietę. I wrócić do normalnego rozkładu jazdy . Nadal jest wakacyjny

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane