poniedziałek, 18 stycznia 2021 07:38

Zimowe szaleństwo na stokach Kustodii

 

Setki osób pojawiły się w niedzielę przy ul. Powstańców Wielkopolskich z sankami i innymi "atrybutami" zimowej jazdy z górki.

Mimo iż wielu mając na uwadze obecnie panujące pierwsze od kilku lat dogodne warunki zimowe, wiele osób korzysta z górek w Parku Miejskim, nad Jeziorem Winiary czy Jelonek, Dolinie Pojednania itp. to stoki Kustodii pobiły chyba rekordy popularności. Trzaskający mróz, utrzymujący się śnieg oraz chęć skorzystania ze świeżego powietrza sprawiły, że od niedzielnego przedpołudnia do późna w rejonie drogi prowadzącej z Gniezna do Zdziechowy pojawiły się liczne samochody, a wraz z nimi dorośli ze swoimi pociechami. 

Wszystko po to, by skorzystać ze stoków wzniesienia, schodzącego w kierunku doliny Strugi Gnieźnieńskiej, który ośnieżony idealnie nadawał się jako tor saneczkowy. W bardzo krótkim czasie "uformowano" kilka szlaków, na których najmłodsi zjeżdżali nawet sto metrów w dół i nie odstraszała ich w ogóle wizja późniejszej, długiej wspinaczki z powrotem do góry. 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 19 stycznia 2021 07:39 napisane przez rowerzysta

  Brakuje rozrywki więc chociaż w ten sposób można poczuć się dobrze. Często rodzice dzieci mają większą frajdę od nich wracając myślami do czasów z dzieciństwa.

 • Link do komentarza pozytyw poniedziałek, 18 stycznia 2021 13:25 napisane przez pozytyw

  Jak za dawnych, dobrych czasów:))))))))

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 18 stycznia 2021 09:07 napisane przez Obserwator

  Zakopane w Gnieźnie...

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 18 stycznia 2021 08:44 napisane przez czytelnik

  Jak widać gnieźnieńskiemu społeczeństwu nie potrzeba żadnej wladzy, która musi organizować jemu życie. Ludzie sami wiedzą, co ich uszczęśliwia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane