Wydrukuj tę stronę
piątek, 15 stycznia 2021 15:54

Otrzymała SMS-a z prośbą o dopłatę. Oszuści wzięli na nią kredyt

 

Przestępcy internetowi wymyślają coraz nowsze metody na pozbawienie nas oszczędności. W ostatnim czasie często podszywają się pod firmy kurierskie - wysyłają sms-y z linkiem do strony, na którą należy się zalogować. W ten sposób uzyskują dostęp do naszych kont i danych.

W czwartek, 14 stycznia 2021 roku ofiarą takiego oszustwa padła mieszkanka gminy Gniezno. Kobieta dostała wiadomość SMS od „firmy kurierskiej”. Z treści wiadomości wynikało, że jej paczka została zatrzymana z tytułu niedopłaty 50 groszy. W treści podany był także link do strony, na której należało się zalogować i uregulować płatność.

Podczas logowania do aplikacji banku, pokrzywdzona została poproszona o podanie swoich danych osobowych oraz loginu i hasła do konta. W trakcie logowania strona internetowa, z którą się łączyła, wielokrotnie się zawieszała. Po pewnym czasie kobieta zauważyła na swoim koncie, że ktoś wziął na nią kredyt, a niedługo później zorientowała się, że zostało wzięte następne zobowiązanie finansowe! Okazało się, że na jej dane osobowe wzięto kredyt na prawie 23 000 złotych!

Policja apeluje o ostrożność - dokładne czytanie wiadomości od operatorów czy kurierów może uratować nasze oszczędności. Absolutnie nie należy logować się do kont bankowych poprzez otrzymane drogą elektroniczną linki.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy