czwartek, 03 grudnia 2020 08:09

Progi na ul. św. Michała zostały zmienione

 

Kontrowersyjne w swoim wykonaniu i niezgodne z przepisami dla tej kategorii drogi progi podrzutowe, umieszczone na ul. św. Michała zostały zdemontowane. W ich miejscu pojawiły się inne.

Jeszcze wczoraj rano opublikowaliśmy informację o dwóch progach, które zostały zamontowane na ul. św. Michała. Pojawiły się one kilka dni wcześniej i od razu wzbudziły kontrowersje wśród zmotoryzowanych gnieźnian, którzy dali upust swoim uwagom na profilu prezydenta Tomasza Budasza. Ten zaś dzień później przyznał się, że zainstalowano nieprawidłowe progi i że mają zostać zmienione.

Jak informowaliśmy, progi podrzutowe, które pojawiły się na ul. św. Michała, nie mogą być instalowane na drogach publicznych, a do tego zastosowano przy nich oznakowanie niezgodne z prędkością, do której zostały przystosowane. Znaki nakazujące ograniczenie prędkości do 30km/h (w istniejącej tu strefie Tempo 30!), nie współgrały z przepisami informującymi, że progi podrzutowe są przystosowane do prędkości 5-8 km/h. 

We wczesnych, środowych godzinach popołudniowych progi podrzutowe na ul. św. Michała zostały zdemontowane i zainstalowano na nich inne, listwowe, o łagodniejszym kształcie. Wciąż jednak pozostawiono ograniczenie prędkości do 30 km/h, mimo iż na początku ulicy stoi znak informujący o strefie Tempo 30.

3 komentarzy

  • Link do komentarza rosomak piątek, 04 grudnia 2020 08:33 napisane przez rosomak

    I kto za to zapłacił? Pani zapłaciła, pan zapłacił, wszyscy zapłaciliśmy. Tak jak odpowiedzialność się tu rozmyła pomiędzy wszystkich :)))))))))))))))))))))))))))

  • Link do komentarza czART czwartek, 03 grudnia 2020 16:08 napisane przez czART

    Proponuję rozważyć czasowe ustawianie fotoradaru na końcu Św. Michała gdzie wiara się rozpędza najbardziej. Tam też jest najwięcej "zdarzeń"... Logika jest towarem deficytowym ale przed podjęciem decyzji można przecież się konsultować choćby w internecie. Ustawianie znaków "B33" w strefie miasta już ograniczonej do 30 km/h to działanie zrozumiałe tylko dla "znajomych królika", którzy mają dostać "państwowe" pieniądze ;)

  • Link do komentarza kierowca czwartek, 03 grudnia 2020 09:07 napisane przez kierowca

    Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Katastrofa z tymi progami. Komu to ma służyć? Ciekawe, że radna nie zrobiła analizy dotyczącej wyścigów na innych ulicach Gniezna, a zajęła się jedną ulicą , na której nawet nie można rozwinąć nadmiernej prędkości ze względu na spory łuk.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane