poniedziałek, 30 listopada 2020 10:36

Aktualna sytuacja w gnieźnieńskim szpitalu

 

Obecnie na oddziale zakaźnym utworzonym w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski znajduje się 40 osób - dyrekcja placówki przedstawiła dziś aktualną sytuację w lecznicy. 

Placówki lecznicze przy ul. 3 Maja i św. Jana cały czas służą osobom, które zostały skierowane do hospitalizacji w związku z zakażeniem koronawirusem. Mimo to sytuacja wydaje się powoli stabilizować, jeśli chodzi o samo funkcjonowanie szpitala.

- Obecnie na oddziale znajduje się 40 pacjentów, z czego 2 jest pod respiratorem. Niestety od poprzedniej naszej konferencji (w poniedziałek 23 listopada - przyp. red.) 10 osób zmarło. Od 2 grudnia uda się nam przywrócić przyjęcia na ZOL-u - udało się nam wygasić ognisko i ZOL będzie funkcjonował standardowo, a obecnie 6 osób z personelu znajduje się na kwarantannie - przekazał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Dodał też, że od tygodnia sytuacja w lecznicy jest na tyle unormowana, że udaje się utrzymać funkcjonowanie oddziałów i powstrzymywać od ich ewentualnego zamykania: - Najgorszy okres - odpukać - chyba mamy za sobą - przyznał dyrektor. 

Grzegorz Sieńczewski wspomniał też, że sytuacja sprzed tygodnia, o której informowaliśmy w poniedziałek i dotyczyła braku miejsc w szpitalnej chłodni, była wyjątkowym przypadkiem i problem ten został w krótkim czasie rozwiązany.

Dyrektor zdecydował się też odnieść do pogłosek, jakie krążą w ostatnim czasie: - Krąży taka plotka, że budowany szpital jest gotowy do oddania. Proszę państwa, nie jest on gotowy do oddania. Jest to nowy budynek, który będzie wymagał specjalistycznych, długich odbiorów - są to instalacje tlenowe, związane z wentylacją, klimatyzacją. Robimy wszystko, by oddać ten budynek jak najszybciej, ale potrzebujemy niestety jeszcze chwilę czasu - mówił.

Grzegorz Sieńczewski dodał, że wszystkie poradnie pracują na bieżąco: - W miarę możliwości, ale zdarzają się sytuacje, kiedy nie jesteśmy w stanie zapewnić opieki lekarskiej czy zabezpieczenia lekarskiego niektórych poradni dlatego, że personel lekarski też choruje. Staramy się jednak, by te poradnie dalej funkcjonowały. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Kinia wtorek, 01 grudnia 2020 02:09 napisane przez Kinia

    Proszę przyjrzeć się bliżej pracy dr. P.Ptaka nie nadaje się i nie powinien pracować gdyż bardzo źle traktuje chorych i doprowadza do tragedii.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane