wtorek, 17 listopada 2020 15:46

Starostwo zakupiło nowy samochód

 

Nowe auto, ale jednoczesna redukcja jednego etatu kierowcy. Starostwo Powiatowe jest już właścicielem nowej Skody, która służyć będzie w kolejnych latach.

Niemal rok temu informowaliśmy o planowanym zakupie samochodu osobowego dla Starostwa Powiatowego. Założenie takie pojawiło się wówczas w projekcie budżetu powiatu na 2020 rok i od razu wzbudziło kontrowersje. Planowano przeznaczyć na to zadanie 200 tys. złotych, a jednocześnie wciąż padały stwierdzenia o kłopotach finansowych, z którymi borykał się ten samorząd. Wówczas jednak przekonywano, że jest to rozwiązanie najbardziej optymalne i niezbędne, gdyż dotychczasowe pojazdy Starostwa były już wysłużone. Służący do tej pory Ford ma już przejechane 250 tys. kilometrów.

- Przez lata w Starostwie były dwa samochody i dwóch kierowców. Przeprowadziliśmy analizy i doszliśmy do wniosku, że jesteśmy w stanie obsłużyć to, co jest związane z funkcjonowaniem urzędu jednym samochodem i jednym kierowcą - przekazał starosta Piotr Gruszczyński. Jak dodał, z tego tytułu oszczędności w skali roku mają wynieść 80 tys. złotych bez uwzględnienia kosztów ubezpieczenia, paliwa i ewentualnych napraw: - Przeprowadziliśmy szczegółowe analizy, jaka jest stopa zwrotu takiej inwestycji i ona zamyka się poniżej dwóch lat i zdecydowanie idziemy w tym kierunku.

Nowy samochód to Skoda Superb z napędem na cztery koła, której koszt wyniósł 168 tys. złotych. Jednocześnie Starostwo planuje sprzedaż Forda - planuje się z tego tytułu pozyskać 35-40 tys. złotych.

 

20 komentarzy

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 04 grudnia 2020 11:03 napisane przez Kierowca

  Starostwo "oszczędza" i kupuje wypasioną furę z najmocniejszym silnikiem benzynowym

 • Link do komentarza Jacek sobota, 21 listopada 2020 10:00 napisane przez Jacek

  Wydziału komunikacji już nie ma. Są jego zgliszcza...

 • Link do komentarza kalina piątek, 20 listopada 2020 12:19 napisane przez kalina

  skandal!!!. starostwo zamknięte przed klientami, do rejestracji aut stoją klienci jak przed wjsciem do krematotrium, a starosta kupuje nowe auto!!! brawo!!! urzędnicy boja się covid, ale sami codziennie do sklepu na spacer!!! hańba, że takich urzędników mamy

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 20 listopada 2020 12:01 napisane przez Koryfeusz

  Ciekawe czy Starosta stał w kolejce do Wydziału Komunikacji żeby zarejestrować auto? Zapewne nie, a powinien jak każdy petent. Poza tym po co takie auto? Po Gnieźnie można przemieszczać się rowerem, albo na pieszo lub autobusami. Co do miejsc w innych rejonach powiatu to jakiś PKS może, albo po prostu starsze i tańsze auto. Jakiś prosty Fiat mógłby być, ale nie, to musi być limuzynka, bo staroście nie wypada wozić się prostym autem niczym plebs.

 • Link do komentarza Julian czwartek, 19 listopada 2020 23:00 napisane przez Julian

  Starosta pozazdrościł premierowi. No ale władza musi się pokazać, a my morda w kubeł bo COVID

 • Link do komentarza Danusia czwartek, 19 listopada 2020 18:15 napisane przez Danusia

  No bo tzw. "opozycja " na to pozwala. Jedynie Radny Makohoński i Poseł Dolata potrafią się rzeczowo odezwać, a reszta PIS-u milczy, że o ZG i PSL już nie wspomnę! No i kogo tu wybrać przy następnych wyborach (jak dożyjemy?).

 • Link do komentarza Obserwator środa, 18 listopada 2020 21:55 napisane przez Obserwator

  Muszę przyznać piękne auto sprawił sobie pan starosta, teraz może się wozić do podleglych placówek i przyglądać się kogo można jeszcze zwolnić dla oszczędności przecież wg planu oszczędnościowego za który też nie mało zapłacił to jeszcze trochę ludzi musi zwolnić. On się będzie woził bryka a w placówkach DPS i Domach Dziecka wprowadza szary papier toaletowy który jeszcze wydziela.... No tak władza ma delikatniejsze tyłki.... Na czymś trzeba oszczędzać...

 • Link do komentarza Brrrrr. środa, 18 listopada 2020 07:25 napisane przez Brrrrr.

  Sam Papież Franciszek jeździł tylko starą , małą Renówką , a taki podrzędny starosta malutkiego powiatu gnieźnieńskiego musi się wozić wypasioną Skodą z pancernymi szybami. Po co by łudzić się , że jest wielki i super ważny ? Szkoda gadać !

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 17 listopada 2020 23:30 napisane przez Obserwator

  No prosze muszę przyznać piękne auto Panie Starosto. Teraz to pan może się wozić po podległych placówkach i przyglądać się kogo jeszcze można zwolnić.... Przeciez wg dobrze opłaconego przez pana planu oszczędnościowego zostało jeszcze trochę ludzi do zwolnienia.... Oszczędzanie na innych bardzo dobrze Wam wychodzi. "WY" będziecie wozić swoje ważne dupska autem za taką kasę a podopiecznym w DPSie i dzieciom w domach dziecka teraz wydzielacie i kupujecie szary papier toaletowy to jest oszczędność! No tak Wasze
  dupska są delikatniejsze!

 • Link do komentarza X wtorek, 17 listopada 2020 23:10 napisane przez X

  Dobrze, że z pieniędzy podatników nie opłacili sobie jeszcze specjalnej tablicy rejestracyjnej "P1 GRUCHA" za jedyne 1000 PLN, hehe

 • Link do komentarza pytacz wtorek, 17 listopada 2020 22:49 napisane przez pytacz

  A gdzie to pan starosta tak musi jeździć, ze potrzebuje taki duży i silny samochód? Przecież całe królestwo powiatu gnieźnieńskiego można objechać w ciągu 2-3 godzin i w zasadzie nigdzie nie można rozwinąć prędkości większej niż 90 km/h?

 • Link do komentarza X wtorek, 17 listopada 2020 22:07 napisane przez X

  Napęd na 4 kola... Jeden z wielu dodatków za dodatkową opłatą. Po co? Cross po bezdrożach będą uprawiać? Komu to potrzebne i kto bezpośrednio odpowiada za takie zbytki? Rozpędzić to towarzystwo rozzuchwalone bezkarnością i brakiem odpowiedzialności za podejmowanie takich decyzji i wydawanie NIE SWOICH pieniędzy na SWOJE kapryśne zbytki.
  P.S. Nawet jeśli starosta i jego przyboczni to przeczytają, to i tak parskną śmiechem na te wszystkie komentarze i wiecie gdzie będą mieć te wszystkie dyskusje i pokrzykiwania...

 • Link do komentarza Zenon wtorek, 17 listopada 2020 21:31 napisane przez Zenon

  Czy wyceny starego mondziaka dokonał dyrektor Szczepański lub któryś z jego podwładnych. Jakie dokumenty ma pod wycenę?

 • Link do komentarza Bolo wtorek, 17 listopada 2020 20:46 napisane przez Bolo

  A pracownicy w jednostkach podległych 2600 brutto za pracę w pandemii.

 • Link do komentarza Matt wtorek, 17 listopada 2020 20:10 napisane przez Matt

  Na to pieniądze mają a niepełnosprawnym dzieciom odbierają świadczenia !!! Kpina

 • Link do komentarza Ela Cz. wtorek, 17 listopada 2020 18:14 napisane przez Ela Cz.

  Proszą społeczność powiatu o wsparcie dla Szpitala, Domów Dziecka i DPS, a dla siebie luksus auto? O co chodzi?

 • Link do komentarza Wojtek wtorek, 17 listopada 2020 17:54 napisane przez Wojtek

  Na stronie powiatu istnieje informacja ze przetarg na auto został unieważniony. Następnego nie rozpisano. Czyli wydano 186 tys złotych z budżetu powiatu czyli pieniędzy podatników stosując kruczki prawne. Wydano te pieniądze bez przetargu. Kto jest personalnie odpowiedzialny za takie działanie.

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 17 listopada 2020 17:46 napisane przez Obserwator

  To sobie Grucha teraz pojeździ skodzią,a jaguar co na złom już też?
  A ford jak taki stary i nie dobry to kto da 35-40?realna cena 20 tyś kogo tam macie do wyceny?
  Chwyt taki ze 35-40 stary wart ogłosili aby ludzie nie krzyczeli ze nic się nie zwróci .
  Za ok 100 tyś to byś miał super cacko kia lub Hyundai auto nowe,a nie przepłaconą skodę o 50%.

 • Link do komentarza Wyborca wtorek, 17 listopada 2020 17:22 napisane przez Wyborca

  Kompletne bzdury. Drugiego kierowcy nie ma już od ponad roku. Albo jest kryzys w starostwie albo go nie ma. Skandal. Gruszczyński robi program oszczędnościowy i jednocześnie kupuje nowy samochód.

 • Link do komentarza Sli wtorek, 17 listopada 2020 16:18 napisane przez Sli

  35-40tys zł za mondeo IV przed liftingiem? wg jakiego cennika oni to liczną? podajcie autora tej wyceny. on wart 20-25tys. i więcej za niego nie dostaną.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane