środa, 28 października 2020 22:06

Kolejna manifestacja przeszła przez miasto

 

Kilka tysięcy pojawiło się w środowy wieczór na placu przed Teatrem im. A. Fredry, by wziąć udział w kolejnej manifestacji przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Po raz kolejny w ciągu ostatniego tygodnia w Gnieźnie została zorganizowana manifestacja przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Tym razem wzięła w nim rekordowa liczba osób, która przeszła ulicami śródmieścia. 

Manifestanci zgromadzili się na placu przed teatrem, skąd po godzinie 20 wyruszyli ul. Chrobrego, Sobieskiego, Wyszyńskiego i Dąbrówki na Rynek. Po drodze kilkukrotnie zatrzymywano się i odbywały się przemówienia. Spora część uczestników niosła ze sobą różne transparenty lub slogany z wypisanymi hasłami, przede wszystkim antyrządowymi oraz odnoszącymi się do praw kobiet. 

Na drodze przemarszu odbyło się bez incydentów, choć w okolicach świątyń pojawiły się grupy kibiców oraz mieszkańców, którzy zdecydowali się reagować w przypadku próby naruszenia tych miejsc przez uczestników protestu. Organizatorzy jednak uprzednio apelowali o pokojowe nastroje i spokojne mijanie kościołów.

Po dojściu na Rynek miały miejsce przemówienia różnych osób. Zdaniem służb w manifestacji wzięło udział około 4 tysiące osób. 

 

 

26 komentarzy

 • Link do komentarza Policjantka z Miami niedziela, 01 listopada 2020 23:16 napisane przez Policjantka z Miami

  Pamiętam jak w 1997 roku stałam na Placu Św. Wojciecha i przed Kurią na schodach słuchając głosu Ojca Świętego – Jana Pawła II. Większość z tych teraz protestujących i biorących w tych dzikich marszach dziewczynek nie było jeszcze na świecie i w planach. Myślałam wtedy, że jako Polacy jesteśmy Narodem wybranym. Teraz już wiem, że z tej nauki Ojca Świętego nic nie zostało, żadnego wartościowego przesłania ponad 80% lewicowców i peowców na czele z obecnym Prezydentem Gniezna – niejakim Budaszem nie pamiętają i nie przyjęli do wiadomości. Z nauk i przesłań największego Polaka pamiętają tylko kremówki, ot tacy wyznawcy wiary i papiescy kremówkarze. Nie dziwię się, że Ojciec Święty w 2005 tuż przed śmiercią, jak stanął w oknie miał chyba prorocze wizje obecnych protestów (tych w Gnieźnie też) i ten Jego Niemy krzyk, ból i cierpienie przekazywały więcej niż jakiekolwiek słowa…

  senior - jeżeli Prezydent Gniezna faktycznie podaje, że jest katolikiem to znaczy, że jest zwykłym religijnym oszustem, bo według mojej religii raczej nie można zabijać ani nie można popierać zabijania...chyba, że dla zbijania kapitału politycznego jest z tymi, których w danej chwili jest ich na ulicach więcej, raz z LGBT, raz z Piekłem Kobiet, aż boję się kogo jeszcze poprze...

 • Link do komentarza senior sobota, 31 października 2020 23:01 napisane przez senior

  Do Policjantki z Miami - proszę pani, prezydent Gniezna podaje, ze jest katolikiem, a pisze takie głupoty, że aż wstyd. Czy jako katolik może utożsamiać się z protestującymi o zalegalizowanie mordowanie nienarodzonych dzieci? O jakim wyborze on pisze? Nie ma wyboru, dla katolika życie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci Panie Budasz! A co do wzywania do agresji rzekomo przez Kaczyńskiego, to prezydentowi Gniezna pomyliły się całkiem osoby. No, ale cóż, popieranie przez rzekomego katolika Gniezna kandydata na prezydenta Polski, takiego, który chce klęczniki oddawać do muzeów, wyrzucić msze św, z uroczystości państwowych, doprowadzić do świeckich (?) uroczystości państwowych i chce rozdziału Kościoła od państwa, to bardzo proszę, by taki gnieźnieński sprzymierzeniec Hołowni nie nazywał się katolikiem, bo z katolicyzmem on ma tyle wspólnego, co rum z rumakiem.

 • Link do komentarza gość piątek, 30 października 2020 21:52 napisane przez gość

  A za tydzień 4000 koronek w Gnieźnie.czy tylko ja uważam to za bezmyślność i egoizm? To się źle skończy

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 30 października 2020 18:55 napisane przez Koryfeusz

  Policjantka z Miami, Policja wiadomo, że wypełnia obowiązki. Jednak niektórzy Pani koledzy mają dziwne podejście do niektórych formalności. Chociażby protokół z kontroli osobistej. Twierdzą, że wypełniają tylko na komendzie. Co jeśli osoba poddana takim czynnościom, która nie jest zatrzymana zażąda tego protokołu, ale na komendę nie będzie chciała jechać? Zatrzymać nie możecie, gdyż to będzie przekroczenie uprawnień, bo nie ma ku temu podstaw prawnych. Jak ktoś żąda protokołu to się w rękę bierze długopis, dwa egzemplarze tego protokołu i wypełnia w radiowozie. Co za problem?

 • Link do komentarza wilk piątek, 30 października 2020 18:36 napisane przez wilk

  Ujmę to w słowach delikatniejszych,niż to co mówią na ulicy i w miarę kulturalnie,inaczej się nie da,bo skoro wojna to wojna !!!! Te burdelmamy z Lewicy są sponsorowane przez kliniki aborcyjne żydków Sorosa i Gatesa !!! Oni tylko czekają na zmianę władzy na lewacko-liberalną i wtedy będą mogli u nas ZABIJAĆ DZIECI nienarodzone,na życzenie,tak jak chcą dziś te burdelmamy !!!! Pamiętajcie o tym KIBICE wszystkich klubów,bo nie wszyscy może lubią pisiorów,ale konfederaci i narodowcy w SEJMIE jacy są ,WSZYSCY głosowali za zaostrzeniem ustawy o aborcji i podpisali się na wniosku do TRYBUNAŁU !! A te zdziry NIE walczą o żadne prawa kobiet,tylko o pełną SKROBANKĘ BEZ GRANIC ,nawet do 9 miesiąca !!! Do tego wykorzystują gimbusowatą młodzież!! Przypomnę tylko,że ABORCJĘ wprowadził Hitler ze Stalinem w 1939 r. gdy podbili Polskę,aby nie rodzili się Polacy,zgodnie z umową na 25 lat,czyli do1964 r. nie miało już nas NIE BYĆ jako narodu !!!Podobnie walka z Kościołem,księży zarówno hitlerowcy jak bolszewicy skazywali na różne obozy i zsyłki,z których mało kto wrócił,a same kościoły przeszktałcano na magazyny,jak to było u nas w Gnieźnie !!!!

 • Link do komentarza Czytelnik piątek, 30 października 2020 09:18 napisane przez Czytelnik

  Co to będzie, jak ci manifestujący zaniosą pandemię do domu, do rodzeństwa, rodziców i dziadków? Przecież to co oni teraz robią to jest kompletna bezmyślność. I kto to nakręcił? No tak Koalicja i im przychylni. Ale oni sami tam nie poszli. To jest najciekawsze. Wiedzą, że teraz przez ich ręce będzie ostry wybuch pandemii. Ich tam nie ma. Chronią siebie, Ale dzieci poszły.

 • Link do komentarza Psl111 piątek, 30 października 2020 08:35 napisane przez Psl111

  Bojaźń Pańska początkiem mądrości.

 • Link do komentarza X czwartek, 29 października 2020 21:04 napisane przez X

  @Diabeł - skoro takiś "kozak" - to sam mogłeś spytać tych - jak to piszesz - przygłupów prosto w twarz po co tam stoją i czy ktoś im kazał...okazję miałeś. Szybko by ci odpowiedzieli ci niby CHuligani i bezmÓzgi, że analfabeta jesteś.

 • Link do komentarza avalon czwartek, 29 października 2020 19:10 napisane przez avalon

  Jestem pewien, że 99,9 % jednostek na zdjęciach nie czytało nawet streszczenia wyroku sądu i nie wiedzą co w nim było. Poszli bo dostali impuls z TVN, Radia Zet i innych podobnych, w tym TVP i Radia Maryja.

  Jestem też pewien ze większość z nich to katolicy. W niedziele polezą do kościółka i będą składać rączki a w grupie krzyczą, niszczą itp.

  Jako ateista patrząc na coś takiego staję się zwolennikiem aborcji - gdyby była dopuszczalna, większość z nich nie urodziłaby się i nie musiałbym was oglądać w tym przykrym PO-PiS'owskim performance...

  Nawet nie wiecie że jesteście tylko narzędziami w wewnętrznej wojence niezatapialnego od ponad 30 lat reżimu AWS którego obie obecne części (PO-PiS) wywodzą się z tego samego bagna. AWS rozpadł się tylko z powodu zachłanności na pieniądze i władze.

 • Link do komentarza Policjantka z Miami czwartek, 29 października 2020 19:00 napisane przez Policjantka z Miami

  Jako policjantka i matka dwójki dzieci jestem zbulwersowana słowami niejakiego Tomka Budasza, który podsyca emocje w narodzie głupkowatymi wpisami typu:

  Dziś odmówiłem Policji wysłania na marsz przeciw Wam funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

  Policja nigdy nie występowała przeciwko komukolwiek. Pomyliły się autorowi tego zdania czasy i epoki i chyba pamięta Milicję Obywatelską. Poza tym kto by nas miał wspierać ze Straży Miejskiej , Ci emeryci policyjni, których zatrudnia ? Przecież to ZBOWiD !

  Poza tym jako gospodarz miasta takimi słowami strzela sobie Pan sam w kolano, bo a nuż przyjdzie kolejna edycja Parady Gejów i Lesbijek w Gnieźnie (ulubione Pana manifestacje) i przyjadą grupy kibicowskie. Niech Pan uwierzy będę namawiała koleżanki i kolegów do oddawania krwi akurat w ten dzień, ciekawe czy sama Pana Straż Miejska wystarczy, by w Gnieźnie urządzać igrzyska. Proszę zatem przeprosić gnieźnieńską Policję za sugerowanie czegoś co nigdy nie miałoby miejsca, bo to być może było pod publiczkę, ale było to płytkie, jak część pana partyjnych kolegów i tych dziewczyn co były na wiecu i co myślą, że aby nie zajść w ciąże trzeba łykać prezerwatywy, względnie że nie będzie można już zabijać muminków link poniżej
  https://www.facebook.com/PatrykJaki/videos/366031998151235

 • Link do komentarza zatroskany czwartek, 29 października 2020 18:51 napisane przez zatroskany

  Mam krótkie pytanie. Gdzie proboszcz fary, pod którego opieką znajduje się teraz "garnizon"?

  Księże Proboszczu strach przed szefem, czyli prymasem, może przynieść ogromną szkodę gnieźnieńskim katolikom.

  Kapłani obudźcie się proszę. Wygoda ekonomiczna nie będzie trwała wiecznie, a jak ta dzicz dojdzie do władzy to przede wszystkim Wam skończy się spokojne życie.

  Czy duchowni muszą czuć zagrożenie, żeby zwrócić się w stronę narodu?

 • Link do komentarza ona czwartek, 29 października 2020 18:11 napisane przez ona

  Do pracujący jeszcze na ciebie ojciec - z małych liter :-)
  Mój ojciec już nie żyje. Pracuję na siebie sama. I prosto z pracy poszłam wyrazić swój protest.
  Jedna rzecz mnie zadziwiła: w tym roku Wigilię mamy 23 grudnia???

 • Link do komentarza Marian Dolata czwartek, 29 października 2020 16:17 napisane przez Marian Dolata

  Pajace z tych kiboli obrońców kleru. 20 chudzielców to cała armia kaczora w Gnieźnie?

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 29 października 2020 09:35 napisane przez Gnieźnianin

  Brawa dla mężczyzn, którzy chronili nasze kościoły!

 • Link do komentarza Emil czwartek, 29 października 2020 09:34 napisane przez Emil

  Wyrzucić cały PO PiS ( AWS ) oraz KO - munę i będzie dobrze w kraju. Jeden drugiego podpuszcza a naród to łapie...

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 29 października 2020 09:06 napisane przez Koryfeusz

  Oni chcą aborcji na życzenie, widać po hasłach. Kobieta i mężczyzna decydują się na stosunek to biorą odpowiedzialność za to, że może być ciąża. Tu nie może być aborcji na życzenie by bez skrępowania odbywać stosunek. Poza tym ryzyko minimalizuje antykoncepcja, ale nie do końca. Dodatkowo ciąża to musi być odpowiedzialna decyzja. Więc jak kobieta i mężczyzna chcą podejmować zachowania seksualne to niech się dobrze zastanowią. Jeśli chcą tylko przyjemności, ale bez ryzyka ciąży to wyłącznie z osobą tej samej płci, wtedy ciąża nie grozi.
  Co do protestujących to w większości dzieci i ludzie, którym aborcja nie grozi. Dzieci jednak nie rozumiem i tej młodzieży. Co oni chcą? Stosunku bez konsekwencji? Tak się nie da. Idą w tych protestach, a nie wiedzą o co chodzi, nudzi im się to chcą pokrzyczeń. Do nauki się brać, w pokoju posprzątać, rodzicom w domu pomóc, a nie po ulicach chodzić, zwłaszcza teraz kiedy jest pandemia.

 • Link do komentarza micio czwartek, 29 października 2020 08:05 napisane przez micio

  Ciekawe co powiedzą/ zrobią "kibole" -obrońcy kościoła, kiedy ich żona będzie musiała urodzić zdeformowane dziecko które skazane jest na śmierć po porodzie... To powinien być tylko i wyłącznie wybór kobiety- to jej ciało i jej sumienie!

 • Link do komentarza pracujacy jeszcze na ciebie  OJCIEC czwartek, 29 października 2020 07:33 napisane przez pracujacy jeszcze na ciebie OJCIEC

  Idzie tam tylko niepracująca jeszcze młodzież, która przez całe lato nie miała plenerowych koncertów i piwa. Młodzież spragniona zabawy na świeżym powietrzu , podskoków, głośnej muzyki i wrzasków. Mądrzy , przezorni rodzice, pracujący koledzy i pracujące ciężko w sklepach koleżanki, prawidłowo obawiający/ce się zarażenia wirusem zostali w domach. Po co? By móc kolejnego dnia iść do pracy i zarabiać na utrzymanie tych .............. . A ta młodzież, spuszczona z rodzicielskiej smyczy już wiele lat temu i tak, tym biednym, zapracowanym i często już znerwicowanym rodzicom, WIRUSA do domu PRZYNIESIE. W efekcie przy Wigilijnym stole 23 grudnia zamiast radości, będą łzy z powodu braku: mamy, taty, babci lub ukochanego dziadka. I wtedy dopiero przypomni im się stare, mądre, polskie przysłowie. "POLAK MĄDRY PO SZKODZIE". A powtarzając za mądrym Maciejem z epopei "Pan Tadeusz" to zacytuję "OJ GŁUPI GŁUPI GŁUPI !"

 • Link do komentarza Diabeł czwartek, 29 października 2020 06:59 napisane przez Diabeł

  A te przygłupy co sie maja za kibicow i huliganow po co stoja pod kosciolami?...bo im kaczor kazal stac ale bezmuzgj

 • Link do komentarza obywatel RP czwartek, 29 października 2020 06:06 napisane przez obywatel RP

  Wy nie majifestujecientylko dwkolukecie. Dlaczego żaden z was nie wyszedl 24.10.2020 na protesty o wolność obywatelska? Ludzie ogarnijcie się bo dojdzie do rozlewu krwi a wszystko na to wskazuje, że podążamy w złym kierunku

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane