wtorek, 27 października 2020 10:51

119 przypadków zakażeń i 1 zgon

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa, które zostały potwierdzone w regionie. 

Jak poinformowano w poniedziałkowe przedpołudnie, na terenie kraju potwierdzono 16 300 przypadków zakażeń. WUW przekazał, że z tego 1577 zlokalizowanych jest na terenie Wielkopolski, a najwięcej w powiecie poznańskim - tylko dziś 594 osoby.

Jak informuje WUW, na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano aż 119 nowych przypadków zakażeń - jest to rekordowy przyrost. Z tej liczby 110 osób znajduje się w izolacji domowej, a 9 osób przebywa w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka". W lecznicy tej znajduje się także 1 osoba z powiatu wągrowieckiego, u której również potwierdzono koronawirusa.

Jak przekazał WUW, odnotowano także kolejny zgon w naszym regionie - jest to 87-letnia kobieta, która zmarła w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu.

Zgodnie z przekazem WUW, nie ma już podawania szczegółowych danych dotyczących płci i wieku zakażonych osób. Obecnie na terenie powiatu gnieźnieńskiego znajduje się około 300 osób z potwierdzonym koronawirusem. 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Suweren wtorek, 27 października 2020 11:13 napisane przez Suweren

    W końcu dostawali jase za dopisek a teraz wzrośnie o 200%

  • Link do komentarza Radek wtorek, 27 października 2020 11:00 napisane przez Radek

    A nie mówiłem? Kolejka do testów i teraz posedza sobie w domku zamknięci...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane