poniedziałek, 26 października 2020 11:16

Sanepid: obecnie 1026 osób na kwarantannie

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o aktualnej sytuacji na terenie powiatu gnieźnieńskiego - stan na poniedziałek 19 października.

Jak przekazał gnieźnieński Sanepid, w poniedziałek 26 października do godziny 8:00 nie było osób objętych nadzorem epidemiologicznym, a kwarantannie na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego podlegało 1026 osób.

Do tej pory u 534 osób z terenu powiatu gnieźnieńskiego uzyskano pozytywny wynik na obecność koronawirusa. W związku z dodatnim wynikiem w kierunku SARS-Cov-2 obecnie:

  • 19 osób jest hospitalizowanych,
  • 164 osoby są w izolacji,
  • wyleczonych jest 338 osób,
  • stwierdzono zgon 13 osób.

​Ponadto stwierdzono 20 przypadków zachorowań wśród mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, gdzie do narażenia doszło na terenie powiatu słupeckiego. Osoby te były pod nadzorem Inspektora Wojskowego w Bydgoszczy. Są to osoby związane z bazą wojskową w Powidzu - jak informuje Sanepid, wszyscy są już zdrowi.

Na kwarantannie obowiązkowej w związku z przekroczeniem granicy przebywa 91 osób z powiatu gnieźnieńskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane