piątek, 23 października 2020 13:13

„Sytuacja w szkołach i przedszkolach wciąż jest dynamiczna”

 

Zmiany w trybie nauki w obecnej sytuacji epidemiologicznej mają spowodować mniejsze ryzyko zakażeń wśród uczniów w klasach 4 - 8. Niemniej, w ostatnim czasie w gnieźnieńskich placówkach sytuacja była bardzo zróżnicowana.

Od poniedziałku do szkół podstawowych uczęszczać mają tylko uczniowie klas 1 - 3. Pozostali, tj. w klasach 4 - 8 oraz placówek ponadpodstawowych mają brać udział w nauczaniu zdalnym. Obecnie w Gnieźnie wciąż są placówki, które częściowo lub w całości są na nauczaniu zdalnym.

- Sytuacja jeśli chodzi o szkoły i przedszkola jest dynamiczna. Z dnia na dzień dowiadujemy się o nowych sytuacjach związanych z zakażeniami i najlepiej obserwują to rodzice dzieci, które uczęszczają do różnych placówek. Na dziś szkoły pracują w takim składzie, jakim jest to możliwe. Od poniedziałku, o czym już wiemy, klasy 4 - 8 przechodzą na tryb zdalny, a klasy 1 - 3 pozostają w tradycyjnej formie kształcenia w naszych placówkach - w przedszkolach także - przyznał wiceprezydent Michał Powałowski. Jak dalej dodał, sytuacja wciąż się zmienia, a obecnie tj. do wczoraj w całości na nauczaniu zdalnym była Szkoła Podstawowa nr 10, w której obecnie tylko 5 oddziałów pozostało na nauczaniu zdalnym. Od dzisiaj do poniedziałku zdalnie pracuje także Szkoła Podstawowa nr 6. W pozostałych placówkach są to pojedyncze oddziały. Obecnie również Przedszkole nr 13 jest w trybie zdalnym, a w Przedszkolu nr 8 są to 4 oddziały. 

- W sytuacji, kiedy występuje jakieś zakażenie na terenie placówki u dziecka czy nauczyciela, wówczas dyrektor kontaktuje się z Państwowym Inspektorem Sanitarnym po to, aby złożyć wniosek o przejście na naukę zdalną. Wówczas wnioskuje, w zależności od skali problemu, czy jest to nauka zdalna dla całej szkoły czy wybranych oddziałów. Po pozytywnej opinii Sanepidu, wspólnie z organem prowadzącym tj. prezydentem, podejmuje o decyzję o dalszym sposobie kształcenia - poinformował Michał Powałowski.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza trzeźwy poniedziałek, 26 października 2020 07:20 napisane przez trzeźwy

  Suweren, jeżeli nie chcesz żyć w lockdown2 w Polsce bo uważasz, że jest to zamach na twoje "wolności obywatelskie" to wyjedz sobie na przykład do Afganistanu lub do Egiptu. Nikt Cię na siłę w Polsce nie trzyma.

 • Link do komentarza avalon niedziela, 25 października 2020 01:23 napisane przez avalon

  @Sutener
  Nie życzę ci, ale niebawem zachoruje ktoś tobie bliski, ktoś inny umrze. Być może najbliższy. Nie jestem katolikiem więc nie życzę nikomu takich rzeczy, ale statystycznie długo nie będziesz wolny od tego z czym wydaje ci się że walczysz...

 • Link do komentarza pelacha sobota, 24 października 2020 11:19 napisane przez pelacha

  Suweren, masz rację!

 • Link do komentarza pelacha sobota, 24 października 2020 11:17 napisane przez pelacha

  co wy nie powiecie!

 • Link do komentarza Suweren piątek, 23 października 2020 16:42 napisane przez Suweren

  Ale przedszkolaki i dzieci od 1 - 3 klqs sa bardzo odporności, kasjerzy tez sa bardzo odpori ale nasz rzad wprowadza lockdown2 gdzie obiecal tego nie robić. I kolejne święta będziemy zamknieci w domach pozbawienie wejsc do kościołów by szatan mogl objąć wieksza wladze

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane