środa, 21 października 2020 14:15

Pogrzeb śp. bp. Bogdana Wojtusia

 
Pogrzeb śp. bp. Bogdana Wojtusia archiwum redakcji

Kuria Metropolitalna poinformowała o terminie i przebiegu uroczystości pogrzebowych zmarłego bp. Bogdana Wojtusia, które odbędą się w najbliższą sobotę.

Jak poinformowała Kuria, uroczystości pogrzebowe śp. bp. Bogdana Wojtusia odbędą się w sobotę 24 października pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w bazylice prymasowskiej o godzinie 11.00. Po jej zakończeniu ciało śp. Biskupa Bogdana Wojtusia zostanie przewiezione na cmentarz św. Piotra i złożone w krypcie biskupów pomocniczych archidiecezji gnieźnieńskiej, znajdującej się w świątyni.

Jak informuje Kuria, wstęp na uroczystości pogrzebowe będzie miała tylko najbliższa rodzina oraz zaproszone delegacje i wcześniej powiadomieni przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń archidiecezji gnieźnieńskiej. Msza św. pogrzebowa oraz złożenie trumny w krypcie będzie transmitowane na kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej oraz stronach internetowych www.archidiecezja.pl i www.prymaspolski.pl, a także w TV Gniezno. W uroczystościach na cmentarzu uczestniczyć będą tylko: Księża Biskupi oraz najbliższa rodzina.

- Z uwagi na sytuację sanitarną prosimy kapłanów archidiecezji gnieźnieńskiej o sprawowanie w najbliższych dniach w swoich parafiach Mszy św. w intencji śp. Biskupa Bogdana, a wszystkich wiernych zachęcamy do włączenia się w modlitwę o radość nieba dla zmarłego Biskupa - informuje Kuria w komunikacie i dodaje na końcu: Serdecznie dziękujemy za zrozumienie ograniczeń obowiązujących z racji pandemii.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane