środa, 21 października 2020 11:19

Rolnicy ponownie wyjechali na drogi by zaprotestować

 

Rolnicy z powiatu gnieźnieńskiego po raz drugi w ostatnim czasie wyruszyli na drogi, by w ten sposób zaprotestować przeciwko zmianom w ustawie o ochronie zwierząt.

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, po godzinie 10 na drogach powiatu gnieźnieńskiego pojawiły się kolumny ciągników. Wszyscy rolnicy wyruszyli, by w ten sposób po raz kolejny w tym miesięcy zamanifestować swój sprzeciw wobec zmian, które proponowane są w ustawie o ochronie zwierząt. Ich zdaniem rzekomo szczytne cele, jakie przyświecają założeniom, to przykrywka, która zniszczy polskie rolnictwo.

- My oczekujemy tego, że całkowicie się wycofają z tej ustawy, bo my chcemy bronić naszych miejsc pracy i mamy nadzieję, że to w końcu zauważy. W mediach mówi się, że byliśmy w Warszawie. Wszyscy nam mówią - jedźcie do Warszawy i tam protestujcie. Byliśmy w tej Warszawie i w mediach ogólnopolskich nic na ten temat praktycznie nie powiedziano, a było przecież 60 tys. ludzi - mówi Andrzej Frankiewicz, rolnik z Pyszczynka i jak dalej dodaje: - Kto z miasta nie wywodzi się ze wsi? Nie chciałbym, żeby za jakiś czas doszło do takiej sytuacji, że na polskich stołach nie będzie polskiego drobiu lub polskiej wołowiny czy wieprzowiny. Wtedy ludzie z miasta, może za rok albo dwa zapytają, a dlaczego ta wieprzowina lub drób jest taki drogi? Bo nie jest z Polski. Wtedy będą się zastanawiać, dlaczego się tak stało, ale już będzie za późno.

Rolnicy wyruszyli z kilku miejscowości na terenie powiatu i kierowali się głównymi drogami w różnych kierunkach. W Gnieźnie, podobnie jak na początku października, protestujący wystartowali z rejonu Pyszczyna i udali się ul. Gdańską, Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego w kierunku ul. Kłeckoskiej. Manifestacja ma potrwać do godzin popołudniowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza klog czwartek, 22 października 2020 19:57 napisane przez klog

  Juz się chłopkom pis nie podoba? a jak się z nim.kumali to było dobrze? do obory chlopki do chlewu a nie przeszkadzac pracującym ludziom

 • Link do komentarza pracuś czwartek, 22 października 2020 18:02 napisane przez pracuś

  Myślę, że tak do końca to ci rolnicy nie bardzo rozumieją o co w tym wszystkim chodzi. Czy oni wszyscy hodują norki? Nie. A czy mieszkali kiedyś w sąsiedztwie takiej hodowli i musieli zmagać się z uciążliwym powietrzem? Nie! A czy oni wszyscy sprzedają krowy na bój rytualny? Nie. To o co im chodzi? Maja sprzęt, o którym jeszcze przed laty nawet pomarzyć by nie mogli, mają wysokie dopłaty, wyżywią się nie bacząc na koszty żywności ludzi miastowych". A, ze ciężka to praca? Każdy pracujący rzetelnie człowiek musi się naharować. I taki, co pracuje przy maszynie i taki, który służy w wojsku czy szpitalu, i taki, który prowadzi własny biznes. Nikomu pieniądze same nie wpadają oknem do domu!

 • Link do komentarza Wiesław środa, 21 października 2020 16:59 napisane przez Wiesław

  Biedny rolnik widzę nie jechał. Wszystki sprzęt to raczej 400 tyś i wzwyż. Ciekawe skąd to się wzięło skoro się nic nie opłaca.....

 • Link do komentarza Koala środa, 21 października 2020 15:41 napisane przez Koala

  Weźcie się do praacy ciągle wam mało rowy i pasy drogowe orzecie jak w Goczałkowie, a ciągle narzekacie ,że biedni jesteście.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 21 października 2020 14:39 napisane przez Mieszkaniec

  Wyjazd mi stąd!
  Co Wam da blokowanie lokalnych dróg 300 km od Warszawy? Nikomu z rządzących to nie przeszkodzi! Jedynie może ucierpieć dziecko które jedzie z nagłym przypadkiem do szpitala. Obyście nie mieli nikogo na sumieniu bo przed bezmózgich rolników umrze w drodze do szpitala.
  Przeszkadzacie tylko swoim sąsiadom a nie ludziom którzy wprowadzają ustawy. Nastawiacie lokalną społeczność przeciw sobie przeszkadzając w dojeździe do pracy.
  Trzeba było pomyśleć przed wyborami, teraz spijajcie sobie tą śmietankę.
  Rolnicy na pola!!!

 • Link do komentarza Suweren środa, 21 października 2020 13:18 napisane przez Suweren

  A gdzie byli jak głosowali. A ostrzegano ich pis to zło. Mogliście głosować na konfederacje

 • Link do komentarza Piotr środa, 21 października 2020 11:39 napisane przez Piotr

  "Biedni" rolnicy postanowili powk**wiać mieszkańców. Na pewno zyskają w ten sposób sympatię społeczeństwa...

 • Link do komentarza marek środa, 21 października 2020 11:37 napisane przez marek

  Won z ulic. Mieliście czas aby się wykazać podczas wyborów prezydenckich. 70% z was zagłosowała na partię, która zadłuża nas najszybciej w historii po '89, bo co dali wam świnię+, krowę+?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane