środa, 14 października 2020 13:41

Auto uderzyło w przewrócone drzewo

 
Auto uderzyło w przewrócone drzewo źródło: OSP Kłecko

W środowy ranek doszło do zdarzenia drogowego, które miało związek z wichurą, która przeszła nad regionem. Strażacy cały czas usuwają skutki silnego wiatru.

Do zdarzenia doszło 14 października, po godzinie 6:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem osobowym, jadąc przez wieś Wilkowyja w gminie Kłecko, uderzył w leżące na jezdni drzewo, które zostało przewrócone przez wiatr. Na miejsce przybyło OSP Kłecko, które zabezpieczyło rejon zdarzenia i usunęło przeszkodę z drogi. Zespół ratownictwa medycznego zbadał podróżującą osobę na miejscu - nie wymagała ona hospitalizacji. 

Tej nocy OSP Kłecko, podobnie zresztą jak wiele innych zastępów OSP z powiatu oraz JRG Gniezno, brało udział w usuwaniu skutków wichury, która przetoczyła się nad regionem. Jak informuje Storm Chasers Czerniejewo, stacja meteorologiczna w Gnieźnie zanotowała prędkość wiatru 80 km/h, a w porywach mogła ona wynosić miejscowo nawet 90-95 km/h. Strażacy cały czas są wzywani do interwencji związanych głównie z wiatrołomami lub uszkodzeniami dachów.

W samym Gnieźnie nie odnotowano poważniejszych strat w drzewostanie - w parkach i na cmentarzach są tylko nieliczne wiatrołomy. Przewrócone zostało także tymczasowe ogrodzenie, które otacza teren budowy centrum przesiadkowego koło dworca kolejowego.

zdjęcia także: OSP Łubowo, OSP Kłecko, OSP Niechanowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane