piątek, 09 października 2020 15:35

Zwołano sztab kryzysowy ws. sytuacji w szpitalu

 

Zgodnie z naszymi informacjami, które podaliśmy rano, dzisiaj zwołano sztab kryzysowy w sprawie sytuacji panującej w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski.

W związku z kolejnymi wykrytymi zakażeniami koronawirusem na terenie szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, na wniosek dyrektora placówki Grzegorza Sieńczewskiego, w dniu 9 października br. zostało zwołane posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zostało przeprowadzone w trybie wideokonferencji. W posiedzeniu udział wzięli również przedstawiciele Miasta Gniezna.

Podczas spotkania omówiono przede wszystkim aktualną sytuację w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski, gdzie pojawiły się kolejne zakażenia COVID-19 m.in. na oddziale położniczo-ginekologicznym oraz oddziale intensywnej terapii. Bardzo trudna sytuacja wszystkich szpitali w regionie wymusza na placówkach stałą gotowość do podejmowania wewnętrznych zmian organizacyjnych, których celem jest utrzymanie ciągłości ich pracy, a przede wszystkim zdolności do udzielania świadczeń medycznych. W tej perspektywie konieczny jest nieustanny nacisk na stosowanie środków ochrony osobistej, rygor sanitarny podczas przyjmowania i diagnozowania pacjentów oraz zapewnienie właściwych warunków izolacji.

W najbliższych dniach odbędzie się kolejne posiedzenie Zespołu, na którym omówione zostaną możliwości pomocy organizacyjnej dla gnieźnieńskiego szpitala ze strony samorządów oraz lokalnych służb i straży.

3 komentarzy

  • Link do komentarza SUWEREN sobota, 10 października 2020 17:27 napisane przez SUWEREN

    zaczęło się w 50 miastach Polski ruszenie narodowe przeciwko okupantom, Bóg dał nam rozum byśmy myśleli wiec walczmy o własny kraj i wolność. każdy kto odmówi mandatu za brak maseczki zostanie uniewinniony przez sąd. a jak ktoś nie ma kasy i czasu to zachęcam do noszenia butelki wody bądź lizaki ze sobą bo takie osoby są zwolnione z maseczki. Czołem KAMRACI

  • Link do komentarza Beata sobota, 10 października 2020 07:35 napisane przez Beata

    Dlaczego taki kłopot tylko w Gnieźnie? Kto rządzi Szpitalem i tym Powiatem??? Gdzie są procedury? Może nieudolni zapytają chociaż po okolicy tak kłopotów i zamykania szpitali nie ma. Oni wiedzą jak. Uczcie się od nich. Bo gdzie maja się leczyć gnieźnianie? Wstyd i gańba!

  • Link do komentarza obywatel RP piątek, 09 października 2020 19:01 napisane przez obywatel RP

    Od jutra jesli znajdę maseczke, rekawiczke, przylbice wzywam policję, straz miejska, sanepid by to utylizowala a każdy kto ma maseczke to proszę oddawać ja instytucjci do utylizacji gdyż nie ma takich miejsc do tego

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane