wtorek, 29 września 2020 13:19

Ewakuacja Szkoły Podstawowej nr 3

 

We wtorkowe południe wszyscy uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Czarnieckiego zostali ewakuowani po odczytaniu treści maila, który dotarł do szkoły.

Sytuacja miała miejsce 29 września przed godziną 13. Wówczas to służby otrzymały zgłoszenie, że do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie wpłynął mail o treści sugerującej podłożenie ładunku wybuchowego w placówce. 

Dyrekcja szkoły zarządziła natychmiastową ewakuację placówki - w sumie około 640 uczniów oraz pracowników. Do tego czasu na miejsce przybyły zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia, a wezwany patrol policji dokonał kontroli budynku. 

Jest to już kolejna tego typu sytuacja w powiecie gnieźnieńskim (podobne przypadki mają miejsce w całym kraju). Wczoraj ewakuowano szkołę w Witkowie, a kilka dni temu w Kruchowie i Trzemesznie.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza BLEDI wtorek, 29 września 2020 17:53 napisane przez BLEDI

  Jestem jednym z uczniów tej szkoły

 • Link do komentarza realista wtorek, 29 września 2020 16:51 napisane przez realista

  Oboje Rodzice tych co doprowadzili do takiego alarmu w szkole, powinni iść do więzienia na 3 miesiące. A ich dzieci na ten czas powinny być oddawane do domów dziecka lub do domów poprawczych. Wtedy dzieciaki do końca życia pamiętałyby, jak skrzywdziły swoich rodziców i czym to grozi także im!

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT wtorek, 29 września 2020 16:47 napisane przez Marek ZYGMUNT

  We wszystkich szkołach w gablotach, powinny być informacje o karach jakie dostali ci, co już wcześniej próbowali telefonicznie zgłaszać podłożenie materiałów wybuchowych lub rozpylali w szkołach jakieś gazy . To powinny być artykuły o prawdziwych zdarzeniach z innych rejonów Polski. I powinny być pokazane sylwetki winowajców w więziennych ubraniach oraz ich mocno powiększone twarze ! Informacje o karach, powinny być też przekazywane we wszystkich klasach na pierwszych lekcjach wychowawczych. I to na rozpoczęcie każdego roku szkolnego.

 • Link do komentarza Hajstro wtorek, 29 września 2020 14:18 napisane przez Hajstro

  Grubo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane