środa, 23 września 2020 00:05

Sanepid informuje o kolejnym zakażonym, który jechał pociągiem

 

Sanepid informuje, że pociągiem jadącym przez Gniezno kilka dni temu podróżowała osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. To kolejny podobny przypadek w ostatnim czasie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie poinformował, że w niedzielę 13 września br. z Sopotu do Gniezna pociągiem InterCity "Heweliusz" relacji Gdynia Główna – Wrocław Główny (wyjazd z Gdyni 11:34) podróżowała osoba, u której w miniony poniedziałek 21 września potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

Jak informuje Sanepid, zakażona osoba podróżująca ww. pociągiem zajmowała miejsce w wagonie numer 24. Skład planowo do Gniezna przybywał o 14:50 i odjeżdżał o 14:52.

W związku z powyższym Sanepid apeluje, aby wszystkie osoby podróżujące w ww. wagonie, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów zgłaszały się do swoich lekarzy POZ.
 

3 komentarzy

 • Link do komentarza qwertz czwartek, 24 września 2020 13:09 napisane przez qwertz

  @Rosa
  Pytaj Ministra Zdrowia, bo to on podjął decyzję kilka tygodni temu o nietestowaniu osób bezobjawowych. Mało tego, wymazywane są tylko osoby, u których stwierdzono klinicznie WSZYSTKIE objawy, tj. gorączka przynajmniej 38 stopni, utrata smaku i węchu, duszność oraz kaszel. A tzw. "bezobjawowcy"? Badanie PCR na własny koszt - 500 złotych.

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 23 września 2020 18:02 napisane przez rezigiusz

  @Rosa ty se "rozum przetestuj" bo widzę iz wkręciłeś się w bajkę pt. katar i przeziębienie nazwiemy epidemią lub żeby lepiej wybrzmiało pandemią.

  Jakby było to takie straszne to by ludzie jak to jest nazywane sami zdrowieli bez leku nawet. Kużwa jak czytam takie komy to zaraz mi się ciśnienie podnosi

 • Link do komentarza Rosa środa, 23 września 2020 10:36 napisane przez Rosa

  Co z osobami bezobjawowymi? Każdy powinien zostać przetestowany bo inaczej zacznie się robić coraz większa luka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane