wtorek, 22 września 2020 09:31

Wspólnie sprzątali miasto

  UM (opr)
Wspólnie sprzątali miasto źródło: UM

W miniony piątek kilkudziesięciu mieszkańców Gniezna, w tym także podopieczni przedszkoli wyruszyli w miasto z workami, aby oczyścić parki, lasy lub trawniki z pozostawionych tam śmieci.

Do akcji przyłączyli się wspólnie mieszkańcy Gniezna, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, radni Miasta Gniezna, działkowcy, Stowarzyszenie „Promyk", Polski Klub Ekologiczny Oddział Gniezno, Rada Osiedla Konikowo, pracownicy Przedszkola Nr 12, członkowie społeczności Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych oraz Szkoły Podstawowej nr 10, a także większość jednostek oświatowych z terenu naszego miasta.

Wszyscy uczestnicy akcji ruszyli do miejsc, które pod względem utrzymania czystości pozostawiają wiele do życzenia. Ponieważ pogoda tego dnia dopisywała, a także - niestety - zalegające w różnych miejscach odpady, to zebrano łącznie około 7 metrów sześciennych śmieci.

4 komentarzy

 • Link do komentarza spostrzegawczy środa, 23 września 2020 07:32 napisane przez spostrzegawczy

  A nauczycielki ze szkoły podstawowej nr 12 sobie z całej akcji ZAKPIŁY !! Wyprowadziły sobie dzieci z workami i z rękawicami na zadbane i czyste trawniki Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej , które codziennie sprzątają jej dozorcy. Kochane Panie Nauczycielki . Takie akcje robi sie na terenach zaniedbanych o które nikt się nie troszczy. A o takie miejsca najlepiej zapytać Straż Miejską . a jest ich w naszym Gnieźnie jeszcze cała masa !

 • Link do komentarza Bolo wtorek, 22 września 2020 19:48 napisane przez Bolo

  Raczej Ci co tam sprzątali śmieci w danym miejscu nie wyrzucają. Pytanie gdzie są służby, które są powołane do pilnowania porządku w tym mieście.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 22 września 2020 19:13 napisane przez mieszkaniec

  A kiedy Miasto zacznie sprzątać chodniki, które należą do Miasta? One też nie widziały szczotki od pradawnych czasów!

 • Link do komentarza przechodzień wtorek, 22 września 2020 11:08 napisane przez przechodzień

  A kiedy prezydent miasta pogoni Straż Miejską, by sprawdzała sprzątanie chodników przez właścicieli? Niektóre miejsca w Gnieźnie nie widziały miotły chyba od kilkudziesięciu lat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane