Wydrukuj tę stronę
sobota, 19 września 2020 13:23

27 tys. złotych kary za naruszenia przepisów

 
27 tys. złotych kary za naruszenia przepisów źródło: WITD

Liczne naruszenia przepisów stwierdzili wielkopolscy inspektorzy przy przewozie dwóch kontenerów. Faktyczna kara do zapłacenia przez polskiego przewoźnika wyniesie 27 tys. złotych.

Nienormatywny, bo ważący prawie 60 ton, transport zatrzymali 16 września inspektorzy z Gniezna, patrolując drogę ekspresową S5. Kierowca wiózł dwa kontenery z Gdyni do Buku i Kościana, bez zezwolenia kategorii siódmej. Nie miał też zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Dodatkowo licencja wspólnotowa była pożyczona z innej firmy. Łącznie obliczona kara wyniosłaby 41850 złotych, gdyby nie istniały ograniczenia. Tak będzie to kwota 15000 złotych z PRD i ograniczenie do 12000 złotych z UTD.

Rzeczywista masa całkowita została przekroczona aż o 45,75 procent. Naciski osi ciągnika i naczepy były wyższe odpowiednio o 33,9 i 44,2 procent. Dodatkowo kierowca miał skrócony czas odpoczynku i prowadził pojazd z wyjętą kartą. W sumie zapłaci za to zaniedbanie 2000 złotych kary. Z uwagi też na brak odpoczynku dobowego kierowcy nakazano mu odebranie minimum dziewięciu godzin, a pojazd został usunięty na parking strzeżony.

źródło: WITD

2 komentarzy