wtorek, 01 września 2020 07:55

PCPR oficjalnie w nowej siedzibie

  SP
PCPR oficjalnie w nowej siedzibie źródło: Starostwo Powiatowe

Blisko 600 tys. złotych to koszt przebudowy nowej siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, które od 31 sierpnia oficjalnie mieści się w budynku przy ul. Sienkiewicza 12a.

Oddana do użytku siedziba PCPR sąsiadująca bezpośrednio ze Starostwem Powiatowym to 562 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, w tym toalety i pokoje socjalne. Poza gruntowną przebudową i dostosowaniem pomieszczeń biurowych, wykonano również między innymi instalację hydrantową.

- Modernizacja obiektu obejmowała przebudowę pomieszczeń na parterze i pierwszym piętrze - mówiła Anna Jung, wicestarosta gnieźnieński. - W wyremontowanym budynku poza znaczną przestrzenią biurową są przede wszystkim pokoje rozmów, miejsce szczególne dla pieczy zastępczej. Dwa pomieszczenia zostały ponadto przeznaczone na interwencję kryzysową. To wszystko z całą pewnością spowoduje, że nowa siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, poza znaczącą poprawą komfortu pracy, stworzy przede wszystkim przyjazne otoczenie dla klientów jednostki, a to był nadrzędny cel całego przedsięwzięcia - dodała Anna Jung.

Podczas spotkania - w którym udział wzięli między innymi przedstawiciele Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, Zarządu Powiatu oraz samorządowcy - starosta Piotr Gruszczyński oraz wicestarosta Anna Jung podziękowali dyrekcji i pracownikom gnieźnieńskiego PCPR, a także służbom finansowym i osobom nadzorującym inwestycję za jej odpowiednie przygotowanie oraz realizację, a także zaangażowanie w sprawne przeniesienie jednostki do nowego obiektu. Placówką w nowym miejscu pokieruje Dorota Perlik.

Ze względu na epidemię koronawirusa, kontakt z placówką możliwy jest osobiście lub drogą telefoniczną. W tym celu uruchomiono specjalne numery: Zespół Pieczy Zastępczej: 517-018-459 lub 517-018-794, Dział Metodyczny: 517-019-127, Dział Osób Niepełnosprawnych: 517-020-486.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane