czwartek, 27 sierpnia 2020 14:11

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierującego

 

Dzięki wzorowej postawie dwójki mieszkańców powiatu poznańskiego, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymanym okazał się być 38-letni mężczyzna z gminy Czerniejewo.

W środę, 26 sierpnia br., około godz. 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego. W rejon Szczytnik Czerniejewskich natychmiast skierowano policjantów z komisariatu w Czerniejewie.

Jak ustalono, kierowca skutera miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność innych kierowców, którzy zatrzymali jednoślad, powiadomili policję i zabrali kluczyki od pojazdu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie 38-letniego mieszkańca gminy Czerniejewo. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowców, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane