wtorek, 18 sierpnia 2020 11:52

Podwyżka taryfy za ciepło z PEC

 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało iż od 1 września br. wzrośnie taryfa za dostarczane ogrzewanie.

Kilka dni temu na stronie Urzędu Regulacji Energetyki pojawiła się informacja o rozpatrzeniu wniosku spółki PEC w sprawie zatwierdzenia nowych taryf ciepła. Stawki, przedłożone jeszcze w maju br. przez PEC, zyskały akceptację Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki 13 sierpnia br.

Zgodnie z tą decyzją nowe ceny i stawki opłat taryfy dla ciepła wzrosną o 2,69%. Dla obiektów zasilanych w ciepło z kotłowni gazowych stawki wzrosną o 2,53%. Nowe taryfy mają obowiązywać przez 12 miesięcy.

- W trakcie niniejszego postępowania administracyjnego, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że Przedsiębiorstwo opracowało taryfę zgodnie z zasadami określonymi w art. 44 i 45 ustawy – Prawo energetyczne oraz z przepisami rozporządzenia Ministra Klimatu z 7 kwietnia 2020 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło (Dz. U. z 2020 r., poz. 718). Ustalone w taryfie dla ciepła ceny i stawki opłat zostały skalkulowane na podstawie planowanych do poniesienia w okresie stosowania taryfy uzasadnionych kosztów prowadzenia działalności koncesjonowanej - zawarto w decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Tegoroczna podwyżka taryfy jest znacznie niższa od tych, jakie miały miejsce w ostatnich latach. W połowie ubiegłego roku podwyżka wyniosła 16,14%, a w grudniu 2017 roku - 15,65%. Wówczas PEC tłumaczył wzrost taryf rosnącymi cenami węgla na rynku oraz koniecznością zakupu przydziałów emisji dwutlenku węgla.

13 komentarzy

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 31 sierpnia 2020 16:12 napisane przez wilk

  Wybraliście KOMUNĘ z farbowanym lisem Budaszem i wspieranym przez to towarzystwo to teraz płaćcie gimbusy,dzbany i komuno wróć !!!! Tylko dlaczego ja mam płacić i inni co nigdy nie zagłosowali za tą TANDETĄ CZERWONĄ,która toczy GNIEZNO!!!! Już pisałem o tym wcześniej,że ta szemrana ekipa,NIGDY nie będzie rządziła dobrze naszym miastem czy powiatem,tylko czekają nas kolejne PODWYŻKI,bo tylko to potrafią,oprócz USTAWIANIA sobie znajomków na stołkach !!!! Za to mieszkańcy gdyby choć trochę mieli .......tzw. kulki..... powinni wszystkich wywieźć od razu na taczkach i najlepiej powrzucać to czerwono-różowe towarzycho wzajemnej adoracji do...... Wisły,by spłynęło razem z fekaliami od czaskoskiego,przyjaciela i towarzysza tzw. CZERWONEJ DRUŻYNY Budasza !!!!

 • Link do komentarza Stefan Burczymucha środa, 19 sierpnia 2020 15:56 napisane przez Stefan Burczymucha

  Co tam słychać w Gnieźnie? Jak tam " drużyna Budarza" ? Obudzili Was? Czy jeszcze coś podwyższają ,sprzedają ,zamykają ,ułatwiają - i to dla Waszego dobra! ;)

 • Link do komentarza ciekawy środa, 19 sierpnia 2020 07:19 napisane przez ciekawy

  A kto jest w tym Zarządzie spółki PEC? Drużyna Budasza?

 • Link do komentarza X wtorek, 18 sierpnia 2020 23:24 napisane przez X

  Pamiętne słowa ówczesnego prezesa PEC Jarosława Grobelnego: "Ciepło systemowe - im więcej odbiorców się podłączy - tym będą oni mniej płacić"... Kłamca kłamca!

 • Link do komentarza pestka wtorek, 18 sierpnia 2020 23:23 napisane przez pestka

  A mogły być w niedalekiej przyszłości termy i ciepło w Gnieźnie byłoby za pół ceny. No, ale ciemniaki sprowadziły do naszego miasta uczonych, którzy przed kilkoma laty rozpływali się nad ciepłymi źródłami widząc w tym rozwój miasta, po czym, po latach, ponieważ nie był to ich interes polityczny, zaprosili tych samych uczonych, którzy mówili całkiem co innego zapominając, ze poprzednie ich występy były dokładnie opisane w miejscowej prasie. I tak państwowe pieniądze na wiercenia poszły do niedalekiego Konina i Koła, gdzie mogą powstać kolejne "Uniejowa', a my zostaliśmy z brudnym, coraz bardziej zaniedbanym miastem, z królikami na osłodę, stadami gołębi i szczurami oraz coraz droższym ciepłem z miejskiej ciepłowni.

 • Link do komentarza Sławek wtorek, 18 sierpnia 2020 22:25 napisane przez Sławek

  Dopłaty 700 i jeszcze podwyżki, niech wymyśla sprawiedliwe rozliczanie faktycznego zuzycia, ista to jedno wielkie..... . Drożej wychodzi Marznięcie w bloku niż opal do jednorodzinnego

 • Link do komentarza Euzebiusz Motyka wtorek, 18 sierpnia 2020 21:02 napisane przez Euzebiusz Motyka

  To tak tylko fajnie wygląda, że te 2 % z groszami. Skoro najpierw podniesiono o te 15, potem o 16% to te 2% stanowi więcej niż dwa-trzy lata temu. Za rok albo dwa podniosą znowu znacznie, bo kolejne normy trzeba będzie wykupić. Fajnie w tym Gnieźnie - PEC ma więcej odbiorców, a i tak ceny rosną. Tymczasem w takim Koninie i Kole - ciekawostki. Sami sprawdźcie!

 • Link do komentarza WŚCIEKŁY wtorek, 18 sierpnia 2020 14:15 napisane przez WŚCIEKŁY

  Czyli zwolennicy ciepłej wody z PEC u z osiedla Tysiąclecie i Ustronie. Cieszcie się . Wasza nowa ciepła woda śmierdząca jajami, będzie znowu droższa. Cieszycie się ?

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 18 sierpnia 2020 13:31 napisane przez rezigiusz

  Nic jak tylko "wpinać" się do PEC-u bo tak tanio jak w PEC-u niema. Ciekawe co na to użytkownicy którzy to dali się wkręcić na wpięcie do ich systemu .
  Pewnie są od ucha do ucha uśmiechnięci

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 18 sierpnia 2020 13:27 napisane przez czytelnik

  Ceny za gaz idą w dół a pec podnosi?

 • Link do komentarza Wysokie ceny węgla dla gawiedzi wtorek, 18 sierpnia 2020 13:06 napisane przez Wysokie ceny węgla dla gawiedzi

  Przyjdą nachodźcy i nas wykupią. Zapłacą wysokie czynsze, kwoty za wodę, śmieci itd. Do tego podatek katastralny. Taka sobie nowoczesna polityka wydziedziczania prowadzona od lat.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 18 sierpnia 2020 12:37 napisane przez mieszkaniec

  A gdyby tak wprowadzić politykę oszczędnościową w firmie,to może nie potrzeba by było podnosić cen za ciepło? Jak dobrze, ze nie daliśmy się wrobić w podłączenie do ciepłowni!

 • Link do komentarza ple ple ple wtorek, 18 sierpnia 2020 12:22 napisane przez ple ple ple

  Pensje zarządu PEC też muszą wzrosnąć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane