poniedziałek, 10 sierpnia 2020 11:27

Sytuacja epidemiologiczna - stan na 10 sierpnia - aktualizacja

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o aktualnej sytuacji na terenie powiatu gnieźnieńskiego - stan na poniedziałek 10 sierpnia.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje o sytuacji epidemiologicznej dotyczącej koronawirusa w naszym regionie.

Jak przekazał gnieźnieński Sanepid, w poniedziałek 10 sierpnia do godziny 10:00 nadzorem epidemiologicznym objętych było 0 osób, a kwarantannie na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego podlegało 16 osób. Jednocześnie też 0 osób było poddanych hospitalizacji.

Po godzinie 12:00 podano aktualizację przedpołudniowego komunikatu - zgodnie z nim koronawirusa stwierdzono u 25-letniej kobiety z powiatu gnieźnieńskiego. Przebywa ona obecnie w izolatorium w Poznaniu.

Do tej pory u 177 osób z terenu powiatu gnieźnieńskiego uzyskano pozytywny wynik na obecność koronawirusa. 146 osób zakażonych pochodzi z jednego źródła epidemicznego. Do tej pory stwierdzono 175 przypadków wyleczenia i 1 zgon. Nie ma osób poddanych izolacji.

Na kwarantannie obowiązkowej w związku z przekroczeniem granicy przebywa 80 osób z powiatu gnieźnieńskiego.

1 komentarz

  • Link do komentarza ?? poniedziałek, 10 sierpnia 2020 14:04 napisane przez ??

    A co z tą jedną zaginioną osobą ze statystyk??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane