sobota, 08 sierpnia 2020 08:49

Nienormatywne przekroczenia na S5

 
Nienormatywne przekroczenia na S5 źródło: WITD

Przekroczenie nacisku na pojedynczej osi napędowej o 1,4 t, brak zezwoleń na poruszanie się pojazdami nienormatywnymi, przekroczenie dozwolonych długości i wysokości zespołów pojazdów - to główne naruszenia przepisów, które wykryli inspektorzy na drodze szybkiego ruchu.

Ciężko i nienormatywne zrobiło się na drodze krajowej S-5 - takie są wnioski z trzech kontroli przeprowadzonych przez inspektorów z Gniezna i Poznania, którzy w miniony czwartek 6 sierpnia zatrzymali dynamicznie trzy zespoły pojazdów, które po zjechaniu na punkt wagowy zostały zważone i zmierzone.

W dwóch wypadkach wykonywany był krajowy transport drogowy rzeczy z kontenerem z łożyskami oraz maszynami rolniczymi z osprzętem, a w trzecim międzynarodowy transport drogowy rzeczy z pojedynczą maszyną rolniczą. Inspektorzy odnotowali: przekroczenie nacisku na pojedynczej osi napędowej ciągnika siodłowego o prawie półtorej tony, brak odpowiednich zezwoleń na poruszanie się pojazdami nienormatywnymi, przekroczenie dozwolonych długości i wysokości zespołów pojazdów.

Wobec przedsiębiorców zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sumie na 17 tys. złotych. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnym łącznie na kwotę 1,4 tys. złotych. W czasie trwania kontroli jeden z szoferów zdołał usunąć naruszenie i jego pojazd nie został usunięty na parking strzeżony, jak to odbyło się w przypadku innego pojazdu. Inspektorzy zgłosili też do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego jeden brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.

źródło: WITD

2 komentarzy

  • Link do komentarza LewaLewy77 poniedziałek, 10 sierpnia 2020 12:08 napisane przez LewaLewy77

    Policja może i by mogła się tym zająć, ale co ma ITD do jednośladów? Chyba ktoś popłynął :)

  • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 08 sierpnia 2020 09:28 napisane przez Jam_Jest

    Gdyby tak jeszcze gnieźnieńska Policja, oraz ITD zechciały zainteresować się jeżdżącymi jednośladami, po ulicach miasta Gniezna, a konkretnie ryczącymi motorami, przekraczającymi wszelkie normy dopuszczalności skali decybeli (hałasu,) szczególnie w porze wieczornej, a nie tylko działaniami na S5, czy innych drogach okalających Gniezna, to można by uznać,że ma to sens, jednak nie, oni jednak wolą nie zadzierać z cyklistami, bo chyba połowa z nich, też ma swoje ryczące motory, które zapewne też ww. decybele przekraczają.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane