czwartek, 30 lipca 2020 13:51

W sobotę zawyją syreny

 
W sobotę zawyją syreny archiwum redakcji

W sobotnie popołudnie na terenie Gniezna i powiatu uruchomione zostaną syreny alarmowe. W ten sposób upamiętniona zostanie godzina "W" - wybuchu powstania warszawskiego.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało o uruchomieniu syren alarmowych, które zostaną włączone w sobotę 1 sierpnia o godzinie 17:00. W ten sposób symbolicznie przypomni się o wyzwoleńczym zrywie, które miało miejsce 1 sierpnia 1944 roku właśnie o tej porze w Warszawie. Przypomnijmy iż brali w nim udział także mieszkańcy Gniezna i powiatu, których zawierucha wojenna rzuciła do stolicy.

Tego samego dnia tj. 1 sierpnia 2020 roku w Gnieźnie odbędą się także uroczystości, upamiętniające wydarzenia sprzed 76 lat:

16:15 Złożenie wiązanek pod obeliskiem Adama Borysa ps. Pług (skwer przy ul. Staszica - SP nr 9)
16:20 Wymarsz uczestników uroczystości w pochodzie
16:30 Złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem Poległych Harcerzy Pomordowanych i Poległych za Ojczyznę przy ul. Żwirki i Wigury
17:00 Godzina "W" - deptak ul. Chrobrego, przed Starym Ratuszem

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane