Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:27

Zginęli jego koledzy - kierowca był pijany

 
Miejsce wypadku - na drzewie ślad otarcia samochodu Miejsce wypadku - na drzewie ślad otarcia samochodu źródło: KPP Gniezno

21-letni kierowca Peugeota, który w nocy z soboty na niedzielę rozbił się w Lednogórze, został zatrzymany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Gnieźnieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w Lednogórze. Jak informowaliśmy wczoraj, w jego wyniku na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu zmarli dwaj młodzi pasażerowie.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, dwóch pasażerów Peugeot (mający 17 i 19 lat mieszkańcy gminy Łubowo) wracało z zabawy urodzinowej - przyjechał ich odebrać 21-letni kolega. Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 194, na wysokości Lednogóry, kierujący stracił panowanie nad pojazdem, wypadł autem z drogi, otarł się o dwa drzewa i z impetem uderzył podwoziem w kolejne drzewo. 

W wyniku tego w niedzielny ranek w szpitalu w Gnieźnie zmarł najpierw 19-latek, a kilka godzin później także 17-latek.

Policja poinformowała, że badanie wykazało iż 21-letni kierowca (trafił do szpitala we Wrześni), miał promil alkoholu w organizmie. Z wypadku wyszedł on bez większego szwanku i nie wymagał hospitalizacji. Decyzją prokuratora został zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Czynności w tej sprawie trwają. Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności i przyczyny wypadku.

 

źródło: KPP Gniezno i OSP Łubowo

Galeria

7 komentarzy