poniedziałek, 27 lipca 2020 09:27

Zginęli jego koledzy - kierowca był pijany

 
Miejsce wypadku - na drzewie ślad otarcia samochodu Miejsce wypadku - na drzewie ślad otarcia samochodu źródło: KPP Gniezno

21-letni kierowca Peugeota, który w nocy z soboty na niedzielę rozbił się w Lednogórze, został zatrzymany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Gnieźnieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w Lednogórze. Jak informowaliśmy wczoraj, w jego wyniku na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu zmarli dwaj młodzi pasażerowie.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, dwóch pasażerów Peugeot (mający 17 i 19 lat mieszkańcy gminy Łubowo) wracało z zabawy urodzinowej - przyjechał ich odebrać 21-letni kolega. Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 194, na wysokości Lednogóry, kierujący stracił panowanie nad pojazdem, wypadł autem z drogi, otarł się o dwa drzewa i z impetem uderzył podwoziem w kolejne drzewo. 

W wyniku tego w niedzielny ranek w szpitalu w Gnieźnie zmarł najpierw 19-latek, a kilka godzin później także 17-latek.

Policja poinformowała, że badanie wykazało iż 21-letni kierowca (trafił do szpitala we Wrześni), miał promil alkoholu w organizmie. Z wypadku wyszedł on bez większego szwanku i nie wymagał hospitalizacji. Decyzją prokuratora został zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Czynności w tej sprawie trwają. Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności i przyczyny wypadku.

 

źródło: KPP Gniezno i OSP Łubowo

7 komentarzy

 • Link do komentarza Iza piątek, 31 lipca 2020 23:25 napisane przez Iza

  Wyrazy współczucia dla rodziny,tragedia straszna,nie da się opisać słowami kto takiej traumy nie przeżył to do końca nie zrozumie ,to jest serce wyrwane dla najbliższy i jak tu dalej żyć , przecież to jeszcze dzieci świat przed nimi stał otwarty a 21 latek przez to że nie myślał,bo to też jeszcze można nazwać dziecko to będzie cierpiał z tego powodu do końca życia,będzie też mu rana krwawić,bo to nie było celowe pewno jakieś popisy o których się nie myśli przez alkohol..Teraz z tym pietem i cierpieniem będzie musiał żyć , będzie będzie się czuł jak ukrzyżowany..21 latkowi i jego rodzicom też współczuję.

 • Link do komentarza Alicja środa, 29 lipca 2020 09:48 napisane przez Alicja

  Współczuję rodzicom Moje kondolencje Co za nieodpowiedzialny człowiek Jak można usiąść za kierownice po pijanemu Jeszcze zabierać ze sobą pasażerów Brakuje slow Oby kara była surowa

 • Link do komentarza Kiniu wtorek, 28 lipca 2020 08:52 napisane przez Kiniu

  Po prostu brak słów. Wiedział że wypił to jeszcze wsiadł do samochodu i kierował. Nie wiem jak taka osobę delikatnie nazwać ale piętno śmierci kolegów pozostanie. Oby tylko kara była sorowa.

 • Link do komentarza Angi poniedziałek, 27 lipca 2020 12:54 napisane przez Angi

  Boże... Wyrazy współczucia dla rodzin chłopaków... Całe życie było przed nimi... Odebrał je im nieodpowiedzialny dupek... Będzie żył z tą świadomością do końca swojego życia...

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 27 lipca 2020 11:24 napisane przez rezigiusz

  Szczerze trudno nawet zweryfikować co to za auto po uszkodzeniach. Cóż prędkość musiała być duża.
  Kondolencje dla rodzin ofiar.

 • Link do komentarza promil poniedziałek, 27 lipca 2020 10:54 napisane przez promil

  To z 6-7 lat posiedzi co najmniej

 • Link do komentarza muti poniedziałek, 27 lipca 2020 10:04 napisane przez muti

  Potworne!!!!!!!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane