niedziela, 26 lipca 2020 09:18

Wypadek w środku nocy. Nie żyje 19-latek

 
Wypadek w środku nocy. Nie żyje 19-latek źródło: KPP Gniezno

W nocy z soboty na niedzielę doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem jednego auta. Zdarzenie miało miejsce na starej "piątce" w miejscowości Lednogóra w gminie Łubowo.

Do wypadku doszło 26 lipca, chwilę po godzinie 3 w nocy. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 194 w Lednogórze, w rejonie stacji benzynowej. Z informacji wynikało, że samochód osobowy miał uderzyć w drzewo.

Na miejsce zadysponowano JRG Gniezno, OSP Lednogóra i OSP Łubowo. Po dotarciu pierwszych zastępów zastano samochód osobowy rozbity na przydrożnym drzewie. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy trzem poszkodowanym podróżującym autem, a następnie przekazaniu ich zespołowi ratownictwa medycznego. Jak poinformowała nas asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno, wszyscy podróżujący autem byli mieszkańcami gminy Łubowo: - Kierowca w wieku 21 lat oraz pasażerowie w wieku 17 i 19 lat zostali przewiezieni do szpitali w Gnieźnie i Wrześni. 19-letni pasażer zmarł dziś nad ranem w szpitalu. 17-latek jest w stanie ciężkim - przekazała. 

Aktualizacja z godziny 10:30. W szpitalu zmarł drugi z uczestników wypadku - 17-letni pasażer pojazdu. 

Od kierowcy pobrano krew do badań na obecność alkoholu w organizmie. Samochód został zabezpieczony na potrzeby dalszego dochodzenia okoliczności wypadku. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

 


1 komentarz

  • Link do komentarza Jam_Jest poniedziałek, 27 lipca 2020 07:17 napisane przez Jam_Jest

    Brawura oraz głupota z nadmierna prędkość z brakiem doświadczenia, nigdy nie szły w parze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane