piątek, 17 lipca 2020 10:39

Nowy dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski

 

Już wkrótce stanowisko dyrektora powiatowej placówki leczniczej obejmie nowa osoba - w konkursie został wyłoniony Grzegorz Sieńczewski.

Kilka tygodni temu Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Po odwołaniu pierwszego rozstrzygnięcia, do drugiego zgłosiło się w sumie siedem osób, z którymi w tym tygodniu odbyły się rozmowy kwalifikacyjne. Na ich podstawie komisja przedłożyła kandydaturę Grzegorza Sieńczewskiego, jako osoby rekomendowanej do objęcia tego stanowiska. Ta propozycja została przyjęta pozytywnie przez Zarząd i już wkrótce nowy dyrektor obejmie swoje stanowisko.

Do tej pory funkcję p.o. dyrektora pełnił Mateusz Hen, również zastępca dyrektora ds. lecznictwa - stało się tak po odejściu Michała Ogrodowicza, które nastąpiło w lutym br.

Grzegorz Sieńczewski jest prawnikiem, specjalizuje się w prawie medycznym i zarządzaniu służbą zdrowia. W swoim doświadczeniu zawodowym posiada pracę w zakresie koordynacji i rozbudowy obiektów tego typu, opracowywanie strategii prawnych dla medycyny, zarządzania służbą zdrowia oraz nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem placówek. Jest także wykładowcą. 

Przed nowym dyrektorem jest spore zadanie, jakim staje się nie tylko wyposażenie wykańczanego budynku D Szpitala Pomnik Chrztu Polski przy ul. 3 Maja, ale przede wszystkim rozplanowanie docelowego zespolenia tej placówki m.in. poprzez przeniesienie części oddziałów z ul. św. Jana, a także zagospodarowanie budynków w tym miejscu. Dodatkowo jest to także remont starego budynku przy ul. 3 Maja.

6 komentarzy

 • Link do komentarza belfer wtorek, 21 lipca 2020 15:12 napisane przez belfer

  Do "Marek" zapytuję, co to jest "Bozia" bo nie wiem?

 • Link do komentarza Bing poniedziałek, 20 lipca 2020 20:21 napisane przez Bing

  Ludzie, czy ktoś potrafi czytać że zrozumieniem?
  To chlopak, który pełni kilka funkcji jednocześnie w kilku różnych miejscach.... jakie ma doświadczenie w kierowaniu szpitalem??? Jakie?

 • Link do komentarza Magdalena sobota, 18 lipca 2020 22:13 napisane przez Magdalena

  Może nowy Dyrektor zakupi porządny aparat dla dzieci do EKG serca, bo obecny nie działa w poprawny sposób. To skandal żeby w momencie przyjęcia na oddział dziecka z wadą serca nie można bylo wykonać EKG bo sprzęt nie działa.Nie dziwię się że Gniezno ma opinie jaka ma .

 • Link do komentarza salowa sobota, 18 lipca 2020 10:36 napisane przez salowa

  Może wróci prawowta nazwa szpitala im. Wł. BIEGANSKIEGO, bo jak do tej pory, to nikt jej urzędowo nie odwołał! A ta pompatyczna, nowa,niezrozumiala i nie poparta przez społeczeństwo pasuje do tego szpitala, jak kwiatek na kożuchu.

 • Link do komentarza Marek sobota, 18 lipca 2020 07:04 napisane przez Marek

  A może to Bozia czuwa nad gnieźnianami i w końcu NASZ SZPITAL będzie miał szczęście do człowieka - dyrektora , który odda mu całe swoje serce ?!!

 • Link do komentarza AntyLandrat piątek, 17 lipca 2020 14:24 napisane przez AntyLandrat

  Teraz to będzie Szpital Kliniczny im. ***** ***

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane