wtorek, 07 lipca 2020 16:46

Kandydat na prezydenta odwiedził Gniezno

 

We wtorkowe popołudnie do Gniezna przyjechał Rafał Trzaskowski - kandydat na prezydenta RP. Wcześniej odwiedził także gminę Kiszkowo.

Na niespełna sześć dni przed drugą turą wyborów prezydenckich, do Gniezna zdecydował się przyjechać jeden z kandydatów - Rafał Trzaskowski. W powiecie gnieźnieńskim na początku odwiedził on Łagiewniki Kościelne, gdzie powitał go wójt Tadeusz Bąkowski, a także spotkał się z nauczycielami miejscowej szkoły. 

Kilka godzin później kandydat Koalicji Obywatelskiej przyjechał do Gniezna - jedynej gminy w powiecie, w której wygrał w pierwszej turze tegorocznych wyborów. Przybył on na spotkanie z mieszkańcami, które zaplanowane zostało na Rynku. Na miejscu został przyjęty przez prezydenta Tomasza Budasza, a po krótkim powitaniu, wygłosił przemówienie do zgromadzonych na placu gnieźnian  (zdaniem służb było to ponad 2 tysiące mieszkańców), w którym przedstawiał swoją wizję prezydentury. Tuż po tym, udał się on w dalszą podróż po Wielkopolsce.

52 komentarzy

 • Link do komentarza zły wtorek, 14 lipca 2020 10:40 napisane przez zły

  do JAM..JEST. Na marzeniach się skończyło. Jak widzisz ! I jak widzisz gnieźnianie znowu postawili na niewłaściwego ....... "konia". Tak źle im podpowiedział guru gnieźnieński ser Tomasz BUDASZ. I przez kolejne pięć lat będziemy prawdopodobnie, ( jako miasto Gniezno) ..... ostatni w kolejce do wszystkiego, co rozdawane jest z Warszawy ! Bo Posłowie typu Arndt, Tomaszewski, czy jakaś tam jeszcze, krzykliwa paniusia, niewiele w Warszawie są w stanie teraz załatwić ! Dlaczego do tego doprowadzono ?????? Po co to było ?

 • Link do komentarza Dorota piątek, 10 lipca 2020 09:57 napisane przez Dorota

  Szkoda, że ewentualni "wyborcy" Trzaskowskiego nie spojrzą na tą kandydaturę pod katem wyboru MNIEJSZEGO ZŁA DLA POLSKI. Bo wydaje mi się, że lepiej mieć prezydenta nie najlepszego i nie najprzystojniejszego ale broniącego spraw WYŁĄCZNIE NAS - POLAKÓW. Niż mieć prezydenta, który będzie myślał i kierował naszym państwem przez pryzmat "dobra" dla UNII EUROPEJSKIEJ. Bo to będzie właściwie to samo, jakby ten prezydent myślał o dobru obywateli Niemiec, Francji, Niderlandów , Belgii i Luxemburga. A to nie będzie POLSKI PATRIOTYZM, tylko obcy nam patriotyzm kapitału zagranicznego !!! To będzie obcy patriotyzm, który będzie przynosił jeszcze większą poprawę bytu społeczeństw zachodnich a nie poprawę bytu nas - Polaków. Dlatego drodzy Polacy na emigracji. Jeżeli chcecie dobrze dla rodziny pozostawionej w ojczystym kraju, pozostawionej w Polsce to nie głosujcie na kandydata, który dobro Polski stawia dopiero na drugim miejscu , za dobrem Unii Europejskiej. W ten sposób nigdy nie dogonimy rozwojowo krajów zachodu. A nie o to przecież chodzi . Prawda?

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 10 lipca 2020 08:30 napisane przez Jam_Jest

  Do wszystkich przeciwników R Trzaskowskiego. "szanowni" piszący , co dają wasze nie pozbawione jadu oskarżenia bez pokrycia, i wiele innych wypowiedzi pod adresem p. R Trzaskowskiego? Kompletnie NIC, czy do waszej świadomości nie dociera jednak to, że Gnieźnianie w większości pokazali wam, że obywatel Duda, nie zasługuje na reelekcję, a jedynie na co, to na TS.....

  Gnieźnianie swoim głosowaniem w dniu 28.06.2020 dali wyraźny sygnał,że zmiana prezydenta jest czymś koniecznym, żeby nasz wnuki, nie musiały dowiadywać się kart historii, czym była demokracja,a czym rządy owładniętego szaleństwem posiadania władzy absolutnej i bezwarunkowej JK. Dość łamania Konstytucji, nocnych powoływań komunistycznych prokuratorów na stanowiska sędziów, dość podpisywania ustaw łamiących prawa konstytucyjne itd.....

  Możecie pisać te swoje obraźliwe paszkwile pod adresem R Trzaskowskiego, ale fakt zostanie faktem , Duda w Gnieźnie przegrał, jego wynik poparcia na następne 5 lat niszczenie wizerunku Polski, został definitywnie i procentowo zaznaczony., brawo Gnieźnianie!!!

  R Trzaskowski na prezydenta!!!

  A Duda przed TS!!!

 • Link do komentarza Realista piątek, 10 lipca 2020 06:04 napisane przez Realista

  Tak dla kandydata Trzaskowskiego,tak dla Normalności! Nie dla ogłupiających frazesów pisowskich!

 • Link do komentarza emerytowany nauczyciel piątek, 10 lipca 2020 00:43 napisane przez emerytowany nauczyciel

  Endriu, masz dosyć? Czego? Kogo? Co Tobie takiego uczynił "pan w czarnym krawacie"? Gdzie Twoja tolerancja, ze nawet kolor krawatu noszony przez inna osobę Tobie przeszkadza? W czym Tobie przeszkadzają ludzie, którzy modlą się co miesiąc za zmarłych? Naruszają twoje dobra osobiste? Przymuszają Ciebie do czegoś? Pytam ponownie, gdzie twoja tolerancja, skoro wypominasz ludziom ich niezbywalne prawa demokratyczne, które sa respektowane wobec wszystkich grup w naszym kraju?Co takiego złego zrobiła Tobie obecna władza? Nie podoba się Tobie to, że goni złodziei? Że rządzi znacznie lepiej niż Twoi poprzednicy idole? Śmiało pisz i podpisz się tchórzu pod swoimi wypocinami.

 • Link do komentarza erta czwartek, 09 lipca 2020 21:12 napisane przez erta

  Patrząc na zgromadzonych przestaję się dziwić, że w "Biedrze" na Roosevelta ludzie chodzą be maseczek, ładują się jeden na drugiego przy kasach i nikt z pracowników nie zwraca na to wszystko uwagi.
  Rozumiem, że pandemia w Gnieźnie przestała istnieć i można zrzucić kagańce za przyzwoleniem prawdopodobnie nowego prezydenta...

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 09 lipca 2020 19:47 napisane przez Endriu

  Do puma .obrażasz mnie! Nie jestem złodziejem i zdrajcą narodu, tylko ciężko pracującym obywatelem! I chce zmiany!!! Bo mam dość tej władzy, miesięcznic i tego pana w czarnym krawacie i takim samym garniturze.

 • Link do komentarza GRZEGORZ I ALICJA czwartek, 09 lipca 2020 19:02 napisane przez GRZEGORZ I ALICJA

  Prezydent Gniezna pan Budasz powiedział o Gnieźnie do kandydata Trzaskowskiego:"tu rozpoczęła się nasza państwowość i tutaj chcemy swobód obywatelskich, demokracji i naszej lokalnej samorządności", a ja Grzegorz Pałuczak z żoną moją Alicją mówimy: "Tu rozpoczęła się nasza państwowość i dlatego potrzebujemy prawdziwego przedstawiciela Państwa polskiego, a nie kogoś takiego jak kandydat Trzaskowski. Początki Państwa właśnie w Gnieźnie zobowiązują gnieźnian do kontynuacji państwowości a nie do oddania jej komuś bez pamięci i tożsamości. Czym innym niż rozwijająca się od wieków tradycja polskiej demokracji są swobody obywatelskie, demokracja i lokalna samorządność w Polsce

 • Link do komentarza wilk czwartek, 09 lipca 2020 13:19 napisane przez wilk

  Przyjechał strażnik i obrońca niemieckich interesów do piastowskiego Gniezna,człowiek Sorosa i Merkel !!!!! Wszystkie polskojęzyczne media niemieckie zaczęły tego fircyka mocna wspierać podrzucając kłamliwe i oszczercze teksty o NASZYM POLSKIM PREZYDENCIE,a lemingi,gimbusy i komuno wróć z PIASTOWSKIEJ STOLICY,chętnie na tego DYZMĘ albo lepiej SŁUPA chcą zagłosować !!!! Powinno wam być najzwyczajniej WSTYD !!!!! Czyje INTERESY Gnieźnioki reprezentujecie ????? Niemieckie ????? Czy patriotyczne,polskie ?????

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 09 lipca 2020 08:31 napisane przez Koryfeusz

  Wyborcy Trzaskowskiego popełniają błąd. To nie jest dobry wybór dla Polski. Teraz nie jest idealnie, ale ten kraj idzie właściwą drogą. Polska nie może być liberalna, zezwalać na szerzenie się szkodliwych ideologi jak LGBT czy ideologiczny weganizm, albo współczesny feminizm. Polska musi być socjalnym, konserwatywnym krajem opartym na wartościach narodowych i chrześcijańskich. To jest droga dla nas wszystkich właściwa i tą drogą kroczy PiS oraz PAD. Kto uważa tę drogę za niesłuszną to jest w błędzie, ma zatruty umysł, myśli nieprawidłowo, dał się opanować przez grzech liberalizmu. Wielu ludziom w tym kraju potrzeba jakiejś terapii to przestaną w końcu popierać liberałów. Najlepiej by było zdelegalizować te wszystkie liberalne organizacje i by był spokój.

 • Link do komentarza z boku środa, 08 lipca 2020 18:37 napisane przez z boku

  Ale się dajecie nabrać na tego Trzaskowskiego. Takie hasła, jak "czyste powietrze","Susza" i tym podobne to ściema dla takich mądrali, jak ci na tym Rynku. Czy wy w ogóle wiecie o co chodzi z tą prezydenturą? Przecież prezydent to nie rząd, to czego wy się po tym kłamczuchu spodziewacie???

 • Link do komentarza puma środa, 08 lipca 2020 16:35 napisane przez puma

  Żal tych wszystkich zebranych, wokół pajaca, który zmienia zdanie, jak rękawiczki. Dla wygranych wyborów, zaprzedałby duszę diabłu. Kłamie rano, w południe i wieczorem. Jak popierają, to znaczy, że tyle samo są warci. Tu nie chodzi tylko o wygrane wybory prezydenckie. Partia Oszustów opracowała misterny plan, odzyskania władzy całkowitej w Polsce! Grodzki i ewentualny prezydent Trzaskowski, mają swoją destrukcją, doprowadzić do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. W ten sposób wróci to, co było. Tego chcą normalni Polacy?! Nie, tylko zdrajcy narodu i złodzieje!

 • Link do komentarza Ból środa, 08 lipca 2020 15:01 napisane przez Ból

  Kto to wogóle jest ten R. Trzaskowski?

 • Link do komentarza ZEGAREK środa, 08 lipca 2020 13:19 napisane przez ZEGAREK

  Piszcie co chcecie . Jedno wiem na pewno. Ten tłum ludzi w połowie składał się z samych gapiów, którzy zagłosują i tak na Andrzeja DUDĘ. A przyszli na Rynek, bo tego lata to chyba pierwsza i ostatnia taka masowa impreza na tym naszym bruku. A jak zagłosują tym razem nasi gnieźnianie, dowiemy się już niedługo. Już za PIĘĆ DNI !! Czy tym razem gnieźnianie się przebudzą ?

 • Link do komentarza karol środa, 08 lipca 2020 13:04 napisane przez karol

  Ten człowiek stoi po stronie tych,którzy parodiują mszę św. z durszlakiem na głowie,a teraz robi sobie wiec na tle katedry. I co musi dziwić,że tylu katolików,również z Gniezna,popiera tego gościa,żeby nie nazwać go dosadniej.

 • Link do komentarza pracownik środa, 08 lipca 2020 11:02 napisane przez pracownik

  Sid wolę godnie zarabiać za swoją pracę niż te Twoje 500 plus. Brawo avalon

 • Link do komentarza Marek środa, 08 lipca 2020 08:48 napisane przez Marek

  Na szczęście na zdjęciach nie widzę nikogo znajomego. Pewnie to sami ZOMO, UB, ORMO, MILICJA, PZPR i ich dzieci i wnuki. Fajnie, że są zdjęcia i wiem kogo omijać szerokim łukiem...
  Proponuję żeby to całe antypolskie towarzystwo znalazło sobie miejsce za zachodnią granicą - będą się tam lepiej czuli.

 • Link do komentarza emil środa, 08 lipca 2020 08:37 napisane przez emil

  A GDZIE jest tow tadziu!A PAN tomek mimo prazki walczy dalej jak choragiewka!Czesc mieszkancow Gniezna znow pokazala ze marza o poko!Od kilku dziesiecioleci tylko o tym marza!OTO cale GNIEZNO!WSTYD mi za was jest!

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 08 lipca 2020 08:29 napisane przez Jam_Jest

  @:Mieszkaniec Gniezna:
  ***************************
  Tobie najwyraźniej zależy na przywilejach, jakie otrzymałeś za oddanie głosu na tego kto dzisiaj mówi, że jest prezydentem kraju i wszystkich jego obywateli, czy na osobie, która zostanie prezydentem Polski, i przywróci ład konstytucyjny i prawny? Myślisz jak typowy materialista, a nie jak patriota, czy zatroskany obywatel kraju, w którym rządy sprawia dyktatorek z Grodzkiej, czy też z Żoliborza.

  @:Artur Tiger:
  *****************
  Tak, Ja właśnie zagłosuję na R Trzaskowskiego, i nie dlatego, że podobają mi się kolory tęczy, ale dlatego, aby ten kraj stał się normalnym państwem, nie zarządzanym przez klikę szalonych i zaprzedanych fanatyków religijnych, ludzi nie mających absolutnie żadnych ambicji, po za swoim własnym interesem.
  Sadzisz,że jestem zwolennikiem PO? Nic podobnego, też uważam,że ostatnimi 8 latami, niczego uczciwego dla tego kraju jak i dla obywateli nie uczynili, ale obecny rząd, swoją pazernością, głupotą, zaciekłością i jeden bug wie czym jeszcze, bije PO na łeb.

  Gwoli przypomnienia, bo może i tobie pamięć szwankuje....

  http://100aferpis.pl/
  *************************

  Pis, wytyka a właściwie wykrzykuje Duda w swoich wystąpieniach kampanijnych, że za rządów PO zostało zmarnowane 50 mld zł, że pieniądze z funduszu OFE zostały nam ukradzione, dlaczego nie powie uczciwie, ile zostało wydane pieniędzy na zachcianki politycznych person, ile afer do dnia dzisiejszego nie ujrzało światła dziennego, widocznie pamięć mu szwankuje, albo ma wyraźny zakaz od swojego pana i władcy,JK. Ile pochłonął pieniędzy toruński oligarcha, i jemu podobni.

  Dasz sobie radę z tym lalusiu ???

 • Link do komentarza miastowa środa, 08 lipca 2020 07:52 napisane przez miastowa

  Czerwono- pomarańczowe Gniezno, szkoda gadać

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane