czwartek, 04 czerwca 2020 13:47

Zakaz parkowania na części ul. Łazienki

 
Zakaz parkowania na części ul. Łazienki źródło: UM

Urząd Miejski poinformował o wprowadzeniu zmiany stałej organizacji ruchu na ul. Łazienki, na odcinku przy wieżowcach. 

Jak przekazał Magistrat, od 10 czerwca na wspomnianej, jednokierunkowej ulicy zostanie wprowadzony zakaz parkowania po jej lewej stronie na odcinku od ul. Kwiatowej w kierunku ul. Żwirki i Wigury. Z pozostawiania samochodów na tym odcinku korzysta wielu mieszkańców trzech wieżowców, stojących przy ul. Sobieralskiego. 

Nową regulację Urząd Miejski uzasadnia koniecznością poprawy bezpieczeństwa:Jednocześnie przypominamy, że mieszkańcy okolicznych bloków mają możliwość parkowania swoich pojazdów na pobliskim parkingu pod Wiaduktem Solidarności - informuje Magistrat.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Tadzeusz piątek, 05 czerwca 2020 13:51 napisane przez Tadzeusz

  Kiedyś zaparkowałem pod wiaduktem, potem musiałem jechać na myjnie. Czego się spodziewać po parkingu (wybudowanym za pieniądze podatników) dla prywatnej firmy M....D....

 • Link do komentarza Racja piątek, 05 czerwca 2020 12:12 napisane przez Racja

  Aby uprzykrzyć życie zwykłym obywatelom.

 • Link do komentarza Zatroskany piątek, 05 czerwca 2020 11:05 napisane przez Zatroskany

  Ja bym zrobił ulice tylko dla mieszkańców, skończyło by się jazda z nadmierną prędkością. Jeżdżą tą ulicą bo chcą ominąć światła na ul. Chudoby - a jak już ma mu się to opłacać to trzeba przejechać szybko. Oczywiście policja nasza jest tak zatyrana że nie ma czasu chociaż raz na miesiąc, poświecić 2 godziny na wydanie kilku mandatów. Przykładem może być tu równoległa ulica Sobieralskiego. Jak policja nie ma czasu to można zamontować 2 kamery po jedną na ulicę, i raz na dwa tygodnie spółdzielnia niech dostarcz materiał na policję.

 • Link do komentarza Sylek piątek, 05 czerwca 2020 10:37 napisane przez Sylek

  Wystarczyłoby dogadać się z wodociągami, wybudowali drogę z której nie korzystają. Mam okna od tej strony i widzę że tylko 2x do roku chodzi ludek i wyrywa chwasty na drodze. Można zasypać i mamy duży plac. Wodociągi dostały od miasta teren wokół łazienek, dostały wjazd od ulicy kwiatowej, wybudowano parking pod wiaduktem dzięki czemu pracownicy mają gdzie parkować! Wystarczy trochę inicjatywy a nie stawiać tylko zakazy.

 • Link do komentarza Mirek piątek, 05 czerwca 2020 10:29 napisane przez Mirek

  No tak , komuś zależy na obniżeniu wartości, mieszkań to trzeba rzucać kłody pod nogi.

 • Link do komentarza mieszkaniec z sobieralskiego czwartek, 04 czerwca 2020 21:15 napisane przez mieszkaniec z sobieralskiego

  Pewnie to pomysł tej pseudokomisji ds. bezpieczeństwa. Niech sami parkują samochody pod wiaduktem i narażają je na uszkodzenie!!!!!!!

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 04 czerwca 2020 20:52 napisane przez Kierowca

  Już widzę jak ktoś się do tego będzie stosował. Pewnie tak samo jak w całym centrum, na ul. Okulickiego i z przejazdem tirów przez wiadukt Ks. Popiełuszki. Poza tym ostatnio nawet policji na mieście nie widać. Coś się stało?

 • Link do komentarza Użytkownik parkingu. czwartek, 04 czerwca 2020 16:17 napisane przez Użytkownik parkingu.

  Najgłupsza decyzja z możliwych.Zamiast zorganizować równoległy pas parkingowy wzdłóż uliczki lepiej zmusić do targania tobołów spod wiaduktu.
  Do najmłodszych nie należę A do obsługi mam jeszcze 99 letnią babunię na wózku.
  Życzę decydentom aby kiedyś znaleźli się w podobnej sytuacji jak ja mieszkańcy w starszym wieku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane