piątek, 29 maja 2020 07:52

Pożar garażu - w akcji pięć zastępów

 
Pożar garażu - w akcji pięć zastępów źródło: PSP Gniezno

W czwartkowy wieczór służby otrzymały powiadomienie o pożarze, do jakiego doszło na jednej z posesji w Trzemesznie.

Do zdarzenia doszło 28 maja, przed godziną 20. Jak wynika z informacji, służby otrzymały powiadomienie o pożarze garażu przy ul. Wleklińskiego w Trzemesznie - na miejsce skierowano zastępy z OSP Trzemeszno, OSP Kruchowo oraz JRG Gniezno. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar budynku garażowego, położonego przy budynku mieszkalnym. Do czasu dotarcia pierwszego zastępu mieszkańcy opuścili samodzielnie dom. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na płomienie oraz jednego prąd wody w obronie na sąsiedni budynek, który prawie bezpośrednio graniczył z garażem objętym pożarem.

Po ugaszeniu pożaru strażacy wynieśli wszystkie nadpalone rzeczy na zewnątrz (m.in. przetrzymywane w środku drewno), które przelano wodą w celu wyeliminowania zarzewi ognia. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną, a następnie pokryto poduszką piany. Nikt w zdarzeniu nie odniósł obrażeń.

źródło: PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane