poniedziałek, 04 maja 2020 14:17

Podpalił sklep - usłyszał zarzuty i dostał areszt

 
Moment zatrzymania podejrzanego o podpalenie Moment zatrzymania podejrzanego o podpalenie

24-letni mężczyzna, który w biały dzień dokonał podpalenia sklepu na ul. Budowlanych, został aresztowany na trzy miesiące.

O zdarzeniu donosiliśmy kilka dni temu. W minioną środę 29 kwietnia w godzinach popołudniowych doszło do pożaru zaplecza sklepu spożywczego, zlokalizowanego przy ul. Budowlanych. W wyniku tego ogień strawił część pawilonu, stojącego przy przystanku autobusowym - na miejscu działały trzy zastępy JRG Gniezno, które po kilkudziesięciu minutach ugasiły płonący obiekt.

Wezwani na miejsce policjanci otrzymali informację, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie, a jego sprawcą mógł być jeden z mieszkańców okolicznych bloków stojących przy tej samej ulicy. Jeszcze w trakcie akcji gaśniczej funkcjonariusze udali się pod wskazany adres i dokonali tam zatrzymania 24-letniego mężczyzny, który został następnie przewieziony na komendę. Młody mężczyzna w momencie zatrzymania był nietrzeźwy.

Wstępne ustalenia biegłego potwierdziły, że doszło do podpalenia sklepu W związku z tym prokurator postawił 24-latkowi zarzut uszkodzenia mienia znacznej wartości. Na wniosek prokuratury w dniu 2 maja br. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. 

Za popełnione przestępstwo 24-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Dawid wtorek, 05 maja 2020 09:34 napisane przez Dawid

  Debil

 • Link do komentarza aaa wtorek, 05 maja 2020 07:40 napisane przez aaa

  na 3 mce i amu... a może tak do roboty zagnać? rowy kopać, ulice zamiatać, no i schronisko dla psiaków wysprzątać!!!

 • Link do komentarza qwertz wtorek, 05 maja 2020 00:03 napisane przez qwertz

  Aha, na podstawie jednego przypadku generalizować całe pokolenie? To ja przypomnę szanownemu Mieszkańcowi cytat z Jana Zamoyskiego: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". Złe wychowanie wynosi się z domu, od pokoleń "które pracą i nauką zdobywały świat".

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 04 maja 2020 17:40 napisane przez Mieszkaniec

  Taka to nasza przyszłość. Głupota, pijaństwo i chęć zaistnienia. Gdzie te pokolenia, które pracą i nauką zdobywały świat. Brak honoru i godności... WSTYD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane