środa, 15 kwietnia 2020 08:22

Dwa zdarzenia w krótkim czasie

 
Dwa zdarzenia w krótkim czasie źródło: KPP Gniezno

Wypadek na drodze ekspresowej i pożar układu hamulcowego w ciężarówce - do dwóch takich zdarzeń byli wzywani wczoraj strażacy w krótkim odstępie czasu.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około 13:30 na trasie S5 na pasie w kierunku Poznania, na wysokości Łabiszynka. Jak wynikało z informacji, kierująca samochodem osobowym uderzyła w bariery energochłonne, zlokalizowane na pasie rozdzielającym kierunki ruchu. Po dotarciu zabezpieczono uszkodzony pojazd, a kierująca trafiła do karetki zespołu ratownictwa medycznego - została ona przewieziona do szpitala na dalsze badania. Okoliczności zdarzenia ustali policja.

Po kilkudziesięciu minutach, obecne na S5 zastępy OSP Modliszewo, OSP Zdziechowa i JRG Gniezno otrzymały powiadomienie o pożarze w ciężarówce, która miała się poruszać na starej drodze krajowej nr 5. Jej dokładne miejsce położenia udało się ustalić dopiero przy rozpoznaniu na trasie - pojazd stał między Modliszewkiem a Mielnem. Okazało się iż w pojeździe zapalił się układ hamulcowy. Na miejscu działał OSP Zdziechowa oraz JRG Gniezno. W tym czasie OSP Modliszewo przez dłuższy czas zabezpieczało rozbity pojazd na S5 do momentu jego usunięcia z drogi.

źródło: OSP Zdziechowa i OSP Modliszewo

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane