środa, 08 kwietnia 2020 16:39

Nietypowe loty nad Gnieznem i regionem

 
Nietypowe loty nad Gnieznem i regionem zdjęcie nadesłane

W ostatnich dniach nad Wielkopolską, a także Gnieznem, odbywały się nietypowe przeloty samolotem. Udało się ustalić powody, dla których się one odbywały.

Już kilka dni temu w serwisach radarowych, dzięki którym można śledzić ruch lotniczy na świecie, można było zauważyć nietypowy kurs jednej z maszyn, poruszającej się nad Wielkopolską. Trzy dni temu pojawiła się ona także nad okolicami Gniezna, pokonując trasę w równych liniach, wykonując tym samym regularny "szlaczek".

Na to nietypowe działanie zwrócił nam uwagę także jeden z mieszkańców Grodu Lecha, który przesłał zrzut ekranu z widokiem na mapę radarową.

Okoliczności tego działania zostały już ustalone - jak poinformowało Radio Elka, loty te są wykonywane na zlecenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii w Warszawie. W ten sposób tworzy się zdjęcia lotnicze w wysokiej rozdzielczości na potrzeby serwisu geoportal.gov.pl Te, które zostały wykonane w ostatnich dniach, mają się pojawić w mapach pod koniec 2020 roku.

  

6 komentarzy

 • Link do komentarza Zorro czwartek, 09 kwietnia 2020 17:36 napisane przez Zorro

  Do Ggggaaaaggga. Proponuję wykonać telefon do dowódcy że skargą. I tak pewnie cię oleją ale przynajmniej się wygadasz. Ze swojego doświadczenia wiem, że można się do tego przyzwyczaić. Mieszkam w Witkowie i mi to nie przeszkadza a potrafią latać trójkami. A pociągi tobie nie przeszkadzają?

 • Link do komentarza Ggggaaaaggga czwartek, 09 kwietnia 2020 15:57 napisane przez Ggggaaaaggga

  Kupiłam dzialke na Lubochni, postawiłam dom za grube pieniądze żeby się odciąć od brudnego, śmierdzącego i hałaśliwego miasta, a jakiś patan lata mi o 21.30 nad domem black hawkiem. Gdzie są władze miasta i gminy? Niech powidz się z tym męczy! Dlaczego Gniezno i okolice maja cierpieć!?

 • Link do komentarza laik czwartek, 09 kwietnia 2020 12:15 napisane przez laik

  @ Obywatel - pyta Obywatel, co robi helikopter nad Gnieznem? Otóż, choć żem laik to jednak odpowiadam Obywatelowi. On po prostu lata!

 • Link do komentarza szeregowiec czwartek, 09 kwietnia 2020 09:12 napisane przez szeregowiec

  Obywatelu, kumaty to nie jesteś. Są sprawy wojskowe, które podlegają tajemnicy, ale skoro bez tej wiedzy nie potrafisz żyć, proponuję napisać do sztabu i poprosić o niezwykle dla ciebie interesującą informację. Jak otrzymasz tę niezbędną wiedzę, to święta upłyną tobie na pewno w spokojnej atmosferze.

 • Link do komentarza darek środa, 08 kwietnia 2020 22:58 napisane przez darek

  I na to czekamy

 • Link do komentarza Obywatel środa, 08 kwietnia 2020 19:10 napisane przez Obywatel

  A czy ktoś mi powie co robi helikopter wojskowy nad miastem zarządzający okrąg od paru dni i nie tylko w mieście ale pi za nim też był widziany i to bardzo nisko

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane