Wydrukuj tę stronę
piątek, 03 kwietnia 2020 11:51

Rzucił psa na schody. Potem kopał i gryzł policjantów

 
Rzucił psa na schody. Potem kopał i gryzł policjantów źródło: KPP Gniezno

Kilka dni temu gnieźnieńscy policjanci zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań na terenie miasta ma dochodzić do znęcania się nad psem.

Sytuacja miała miejsce we wtorek 31 marca 2020 roku, około godziny 22:00. Wówczas to na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zadzwonił świadek informując o mężczyźnie, który miał znęcać się nad psem. 

Policjanci szybko przybyli we wskazane miejsce, gdzie zastali 45-letniego gnieźnianina. Podczas interwencji mężczyzna awanturował się, a następnie rzucił psem na drewniane schody. W związku z takim zachowaniem funkcjonariusze obezwładnili go. Podczas zatrzymywania sprawca kopnął policjantkę, a policjanta ugryzł w łydkę, a następnie uderzył go w twarz, w wyniku czego uszkodził mu okulary korekcyjne.

45-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Jego pies, wabiący się Misiu, trafił pod opiekę gnieźnieńskiego TOZ-u.

W czwartek 2 kwietnia prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej i stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności zatrzymania osoby. Dodatkowo prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Wcześniej mężczyzna był karany za podobne przestępstwa. Dodatkowo, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt i kodeksu karnego, za popełnione przestępstwa wobec czworonoga grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

źródło: KPP Gniezno

Galeria

6 komentarzy