piątek, 03 kwietnia 2020 11:51

Rzucił psa na schody. Potem kopał i gryzł policjantów

 
Rzucił psa na schody. Potem kopał i gryzł policjantów źródło: KPP Gniezno

Kilka dni temu gnieźnieńscy policjanci zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań na terenie miasta ma dochodzić do znęcania się nad psem.

Sytuacja miała miejsce we wtorek 31 marca 2020 roku, około godziny 22:00. Wówczas to na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zadzwonił świadek informując o mężczyźnie, który miał znęcać się nad psem. 

Policjanci szybko przybyli we wskazane miejsce, gdzie zastali 45-letniego gnieźnianina. Podczas interwencji mężczyzna awanturował się, a następnie rzucił psem na drewniane schody. W związku z takim zachowaniem funkcjonariusze obezwładnili go. Podczas zatrzymywania sprawca kopnął policjantkę, a policjanta ugryzł w łydkę, a następnie uderzył go w twarz, w wyniku czego uszkodził mu okulary korekcyjne.

45-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Jego pies, wabiący się Misiu, trafił pod opiekę gnieźnieńskiego TOZ-u.

W czwartek 2 kwietnia prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej i stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności zatrzymania osoby. Dodatkowo prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Wcześniej mężczyzna był karany za podobne przestępstwa. Dodatkowo, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt i kodeksu karnego, za popełnione przestępstwa wobec czworonoga grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

źródło: KPP Gniezno

6 komentarzy

 • Link do komentarza Jechać z parową piątek, 03 kwietnia 2020 20:13 napisane przez Jechać z parową

  Plastikowy Rambo po wódzie z siekierą nie podchodź a na ulicy przepraszam Pana wyjdź uszolu to ci je oberwie i wsadzę do papy

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 03 kwietnia 2020 17:53 napisane przez mieszkaniec

  Pokazać twarz żeby wszyscy rozpoznali sprawcę na ulicy.

 • Link do komentarza Gnieźnianka piątek, 03 kwietnia 2020 15:58 napisane przez Gnieźnianka

  Utylizować!!!!!!!

 • Link do komentarza wkurzony piątek, 03 kwietnia 2020 13:23 napisane przez wkurzony

  Pokazać twarz zwyrodnialca

 • Link do komentarza Yemplariusz piątek, 03 kwietnia 2020 13:19 napisane przez Yemplariusz

  Prawdziwy smok z niego, strach się z nim mijać na ulicy, szkoda go zamykać, mam kojec z pieskiem, chętnie zamknę tam to coś na godzinkę z moim pieskiem - niech sobie tam wyjaśnią jak to w naturze jest.

 • Link do komentarza AGR piątek, 03 kwietnia 2020 12:54 napisane przez AGR

  Zna ktoś tego patusa???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane