czwartek, 02 kwietnia 2020 11:39

Góry śmieci wyrastają w powiecie - nagroda za wskazanie sprawcy

 
Góry śmieci wyrastają w powiecie - nagroda za wskazanie sprawcy źródło: witkowo.pl

Kilka dni temu między Gnieznem a Trzemesznem, a wczoraj w okolicach Witkowa nieznani sprawcy wyrzucili tony odpadów niewiadomego pochodzenia.

Pierwsza taka sytuacja miała miejsce w połowie marca br. na nieużytkach w rejonie Wymysłowa, niedaleko od drogi krajowej nr 15 na granicy gminy Gniezno i Trzemeszno. To tam odkryto iż nieznany sprawca wyrzucił wprost na polną drogę co najmniej kilka ton odpadów poprodukcyjnych, na które składają się głównie folie. Wiele wskazuje na to, że odpady musiały zostać wyrzucone przez więcej niż jeden pojazd.

Druga taka sytuacja miała miejsce w nocy z 31 marca na 1 kwietnia, ale już w gminie Witkowo. Przy drodze prowadzącej z Kołaczkowa do Wierzchowisk ujawniono nad ranem hałdę śmieci. Wyrzucone na pobocze kilka ton odpadów ma podobny skład do tych, które ujawniono niedaleko DK15. W tym przypadku sprawa została zgłoszona na policję, a burmistrz Miasta i Gminy Witkowo Marian Gadziński wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawcy tego wandalizmu.

6 komentarzy

 • Link do komentarza enter sobota, 04 kwietnia 2020 21:27 napisane przez enter

  @ lokator - pewnie masz rację. Należy tak robić i po trochu dorzucać do śmieci i koniec. Bo mi się w głowie nie mieści, żeby za pieniądze nie przyjąć odpadów od własnych mieszkańców.

 • Link do komentarza lokator piątek, 03 kwietnia 2020 00:04 napisane przez lokator

  @ mirek - nie bądź taki mądry, i powiedz mi, gdzie wyrzucić stare okna po wymianie na nowe? Zapłacę za to, ale nikt tego nie chce przyjąć. pozostaje mi jedno. Co tydzień tłuc jedno okno i wrzucać do zmieszanych. Tak ma wyglądać nowy porządek Gniezna???

 • Link do komentarza mirek czwartek, 02 kwietnia 2020 15:43 napisane przez mirek

  zaraza którą sobie sami tworzymy ,to co leży to ktoś o tym bardzo dobrze wie gdzieś to ładowano gdzieś to leżało i zmieniło się tylko miejsce ,żadnych tłumaczeń,wyjaśnień,nie kara finansowa bo właściciel kase będzie miał to nic nie załatwi,wysprzątać do zera i jeśli ma swoją posesję niech sam sobie to wrzuci i szybko ale to szybko załatwi utylizacje,tylko utylizacje nie spalenie bo i tak dziś się niestety robi,na koniec zatrudnić do usuwania tego typu zarazy z innymi świństwami-o zgrozo!!!

 • Link do komentarza pytajnik czwartek, 02 kwietnia 2020 13:50 napisane przez pytajnik

  To jest skandal i powinien być surowo ukarany, ale też jest jedno ale. Mieszkańcy jednego z domów w okolicy robili remont wyrzucając kolejno niepotrzebne elementy na podwórze. Niestety, budynek jest bardzo duży i reszta lokatorów przy tej okazji natychmiast zaczęła pozbywać się niepotrzebnych gratów i śmieci. W ciągu trzech dni góra zmieszanych śmieci urosła do niewyobrażalnych rozmiarów. Administrator chcąc to wywieźć przez dwa pełne tygodnie pukał do wszelkich możliwych firm, by mu to usunięto. Nie za darmo, za każde pieniądze, byle był porządek. I co? żadna firma i żaden inny przewoźnik nie chciał tego zabrać, ponieważ Lulkowo odmówiło przyjęcia tych odpadów. Co w takim przypadku ma zrobić ten, który jest odpowiedzialny za porządek na posesji, chce zapłacić tyle ile trzeba, a odpowiednie przystosowane do tego firmy ( Lulkowo) nie chcą tego przyjąć? Pozostaje rzeczywiście rów i miejsce w lesie???

 • Link do komentarza Mała czwartek, 02 kwietnia 2020 12:16 napisane przez Mała

  Ustawa o BDO w praktyce :)

 • Link do komentarza banda czwartek, 02 kwietnia 2020 11:57 napisane przez banda

  kary powinny być naprawdę surowe dla pracowników firm i właścicieli

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane