środa, 01 kwietnia 2020 15:35

Towarzyska „wycieczka” zakończona mandatami

 
Towarzyska „wycieczka” zakończona mandatami archiwum redakcji

Policjanci wystawili pierwsze mandaty osobom, który nie stosowały się do nowych przepisów dotyczących walki z koronawirusem.

Policja przypomina, że jeżeli wszyscy nie podejdziemy do regulacji ograniczających przemieszczanie się w sposób odpowiedzialny, skutki dla wszystkich mogą być katastrofalne. Niestety, wciąż są przypadki osób, które ignorują nowe przepisy.

Policjanci patrolujący centrum w miniony wtorek wieczorem, podczas przejazdu ulicą Tumską w Gnieźnie zauważyli pięciu mężczyzn, którzy rozbawieni razem stali na ulicy. Podczas ich legitymowania okazało się, że mają od 19 do 24 lat i przyjechali z Inowrocławia, chcąc miło spędzić czas chodząc po Gnieźnie.

Jak ustalili stróże prawa, młodzi mężczyźni znali obowiązujące przepisy, które zakazują przebywanie w gronie większym niż dwie osoby, a pomimo tego nie chcieli spędzić tego wieczoru w domu. Każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Katia czwartek, 02 kwietnia 2020 10:23 napisane przez Katia

    500 złoty to za mało na takich durniów ,jakby dostali wyższe kary to może by ich to coś nauczyło.

  • Link do komentarza Obywatel czwartek, 02 kwietnia 2020 06:54 napisane przez Obywatel

    Z jakiego artykułu te mandaty? Rozumie zachować zdrowy rozsądek i nie grupować się
    Ale nie mamy stanu wyjątkowego a minister zdrowia na nie może zakazywać wychodzić z domu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane