poniedziałek, 30 marca 2020 09:34

Utrudnienia na ul. Poznańskiej

 
Utrudnienia na ul. Poznańskiej archiwum redakcji

Jak informuje zarządca drogi w ciągu ul. Poznańskiej, od wtorku wdrożony zostanie kolejny etap jej przebudowy w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Od 31 marca rozpocznie się demontaż istniejącej sygnalizacja świetlna w rejonie przejścia dla pieszych i jednocześnie będzie montowana nowa, dostosowana do przyszłego układu komunikacyjnego. W związku z tym piesi jak i kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność na istniejącym przejściu dla pieszych, gdyż pozostanie ono bez świateł, a więc bez możliwości swobodnego przejścia. Wszyscy uczestnicy ruchu powinni zachować wyjątkową uwagę.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowników drogi, tymczasowa organizacja ruchu przewiduje zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu i ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Przypomnijmy iż docelowo przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie skrzyżowania ul. Poznańskiej i Warzywnej ma się zakończyć do 30 czerwca br.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Przemek wtorek, 31 marca 2020 08:20 napisane przez Przemek

  Chciałbym przypomnieć Zarządcy Dróg Wojewódzkich o poprawieniu zatoczki skrętu w lewo, jadąc z Poznańskiej w kierunku ulicy Bluszczowej !

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 30 marca 2020 12:17 napisane przez czytelnik

  Powiem tak, kraj jakoś musi się posuwać mimo tragedii do przodu. Jeżeli załoga jest zdrowa, to firma pracuje i w konkretnym przypadku nawet im znacznie mniejszy ruch sprzyja w każdych robotach drogowych. Życzymy powodzenia,a przede wszystkim zdrowia!

 • Link do komentarza Łucja poniedziałek, 30 marca 2020 11:39 napisane przez Łucja

  I bardzo dobrze. Jeden pas jezdni powinien dać maximum bezpieczeństwa pieszym na czas modernizacji tej sygnalizacji świetlnej.

 • Link do komentarza Malkontent poniedziałek, 30 marca 2020 09:47 napisane przez Malkontent

  Heh, budują wjazd do galerii, której nie będzie można otworzyć z uwagi na koronawirusa? Teraz lepiej marchew i cebulę sadzić na każdym skrawku. Ludzie może coś wydłubią na jesień i przeżyją zimę....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane