piątek, 27 marca 2020 15:30

Pierwsze mandaty za gromadzenie się

 
Pierwsze mandaty za gromadzenie się archiwum redakcji

Dziś w Gnieźnie nałożono pierwsze mandaty za gromadzenie się powyżej dwóch osób. Policja nie będzie pobłażliwa wobec osób lekceważących tymczasowe przepisy.

Opublikowane we wtorek zmienione rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące stanu epidemii zakazuje od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. m.in. organizowania zgromadzeń, a także przemieszczania się z wyjątkiem np. wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, a także ograniczenia w liczbie podróżujących środkami komunikacji.

W związku z nowymi przepisami, które mają ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa, dodatkowe zadania mają także policjanci. W naszym powiecie kwarantanną objętych jest 225 osób. Mundurowi sprawdzają czy osoby te przestrzegają jej zasad. 

Od 25 marca br. policjanci sprawdzają również czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych. Z policyjnych radiowozów kierowane są komunikaty nawołujące do nie gromadzenia się, pozostania w domach dla własnego bezpieczeństwa. W piątkowe południe 27 marca gnieźnieńscy policjanci natrafili na 3 osoby, które złamały zakaz zgromadzeń nałożyli upomnienie. 40 minut później było już poważniej, gdyż funkcjonariusze przerwali spotkanie, które odbywało się na ulicy św. Wawrzyńca i na 3 osoby nałożyli mandaty w wysokości po 500 zł. Dodatkowo jedna z tych osób została ukarana za spożywanie alkoholu.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Zmartwiony niedziela, 29 marca 2020 16:37 napisane przez Zmartwiony

  W Trzemesznie ukradkiem otwarty jest bar do którego alkoholicy wchodzą bramą od tyłu i nikt problemu nie widzi...

 • Link do komentarza Beti piątek, 27 marca 2020 23:30 napisane przez Beti

  A na ulicach i w komunikacji miejskiej sami seniorzy...... Czy nie oni są na pierwszej linii ognia? Gdzie ci ludzie jeżdżą i co mają takiego do załatwienia pilnego, że ryzykują własnym życiem????

 • Link do komentarza Dawid piątek, 27 marca 2020 21:29 napisane przez Dawid

  I bardzo dobrze

 • Link do komentarza *xyz piątek, 27 marca 2020 15:43 napisane przez *xyz

  Na Kalinie (ROD) jest nie lepiej. Po 15 zgrupowania dzieciaków na hulajnogach rowerach deskorolkach kilka metrów od głównej bramy-gdzie są rodzice
  /opiekunowie ???? Co dzień to samo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane