Wydrukuj tę stronę
czwartek, 26 marca 2020 14:46

90% obniżki czynszu za najem lokali komunalnych

 
90% obniżki czynszu za najem lokali komunalnych archiwum redakcji

Poza możliwością odroczenia terminu płatności podatku lub jego rozłożenia na raty, obecnie najemcy lokali komunalnych, w których prowadzą swoje firmy, będą mogli liczyć na 90% obniżki czynszu w związku z aktualną sytuacją.

To kolejny krok w stronę przedsiębiorców, wynajmujących lokale w zasobie komunalnym Miasta Gniezna. Z uwagi na trudną sytuację, w której się znaleźli oraz wciąż niepewny termin jej unormowania, prezydent Tomasz Budasz podjął decyzję o obniżeniu czynszów o 90% za okres od 1 do 30 kwietnia br.

To rozwiązanie ma pomóc załagodzić straty finansowe, jakie ponoszą najemcy zmuszeni do zamknięcia lub zawieszenia działalności swoich firm. Wynajmujący miejskie lokale nie będą musieli składać żadnych dodatkowych wniosków – stawka za ten okres zostanie obniżona automatycznie.

Przypomnijmy iż tydzień temu podano informację, że przedsiębiorcy mogący mieć problemy z terminową zapłatą podatków, będą mogli skorzystać z ich odroczenia, rozłożenia na raty, a także umorzenia ewentualnych narosłych odsetek. Więcej informacji w tym zakresie dostępnych jest tutaj.

 

5 komentarzy