Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 23 marca 2020 10:23

Zderzenie ciężarówki z autolawetą na S5

 
Zderzenie ciężarówki z autolawetą na S5 zdjęcie nadesłane

W poniedziałkowy ranek służby zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło na drodze ekspresowej w kierunku na Poznań. Trasa była przez pewien czas zablokowana.

Do zdarzenia doszło 23 marca po godzinie 6:30, na pasie S5 w kierunku Poznania między węzłem Łubowo a Wierzyce, na wysokości Chwałkówka. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na drodze doszło do zderzenia z udziałem autolawety z ciężarówką - w wyniku tylnego uderzenia w pierwszy z pojazdów, jego przyczepa wbiła się w kabinę kierowcy, a drugi z nich po tym zjechał na lewy pas i uderzył w barierki energochłonne.

Na miejsce zdarzenia przybyły OSP Łubowo oraz JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszego z zastępów okazało się, że kierowca autolawety został uwięziony w pojeździe - był przytomny. Prowadzący ciężarówkę opuścił pojazd o własnych siłach bez uszczerbku na zdrowiu. Po uwolnieniu poszkodowanego z Iveco został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł go do szpitala.

Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, uszkodzonych pojazdów i pomocy w udrożnieniu drogi - na czas prowadzonych działań przez około 1,5 godziny S5 w kierunku Poznania była zablokowana. Okoliczności zdarzenia ustali policja.

zdjęcia nadesłane


Galeria

1 komentarz